Kasklı Hırsız, Çalışanları Bağlayıp Marketi Soydu

Kasklı Hırsız, Çalışanları Bağlayıp Marketi Soydu

Yayınlama: 25.08.2015
1.623
A+
A-

 

Kasklı Hırsız, Çalışanları Bağlayıp Marketi Soydu

 

Tekirdağ'da, bir soyguncu girdiği markette, çalışanları elektro şok cihazıyla etkisiz hale getirip bağladıktan sonra kasadan 18 bin lira çalarak kayıplara karıştı.


MARKETE BAŞINDA KASKLA GİRDİ


Olay, Süleymanpaşa İlçesi'ndeki Hürriyet mahallesinde akşam saatlerinde meydana geldi. Marketin kapanış saatin de içeri giren ve iddiaya göre başında motosiklet sürücülerinin kullandığı kask bulunan kimliği belirsiz bir kişi, bir süre içerde dolaştıktan sonra, marketin arka tarafına doğru ilerledi.

 

 


2 MARKET ÇALIŞANINI TEHDİT ETTİ


Burada kapanış saati nedeni ile hesap yapan 2 market çalışanını elindeki elektro şok cihazı ile tehdit edip etkisiz hale getiren soyguncu, depoya götürerek ellerini bağladı. Daha sonra kasada bulunan 18 bin lirayı alan soyguncu kaçtı.


GÜVENLİK KAMERALARI İNCELEMEYE ALINDI


Depoda elleri bağlanan market çalışanları Ceren Bayar ve Birkan Eser, soyguncunun gitmesinin ardından kendi imkanları ile bulundukları yerden kurtulup polisi aradı. Gelen polis ekipleri güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

 

 


KORKU İÇİNDE OLAYI ANLATTI


Olayın şokunu üzerinden atamayan Ceren Bayar, yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı. Bayar, "Akşam kapanma saatine yakın arkadaşlarla toparlanıyorduk. İçeri kafasında kask olan biri girdi. Bir süre etrafa bakınan bu kişi birden üzerimize gelerek elindeki şok aletini çalıştırıp 'sizi öldürürüm' diyerek tehdit etti. Elindekinin silah olduğunu sanıp çok korktuk. Bize içerideki depoya geçmemizi söyledi. Daha sonra diğer arkadaşım ve benim ellerimi ağzımızı koli bandıyla bağladı. Kurtulduktan sonra polisi aradık" dedi.


18 BİN LİRA PARA ALIP KAÇTI


Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri market çalışanlarının ifadesine başvururken, kasadan 18 lira çalındığını tespit etti. Çevre güvenlik kameralarını da inceleyen polis ekipleri şüphelinin kendisini bekleyen bir araçla kaçtığını belirledi. Soruşturma sürüyor.