O ŞARKIYI ARTIK ÇALMAYACAKLAR

O ŞARKIYI ARTIK ÇALMAYACAKLAR

Yayınlama: 27.10.2014
316
A+
A-

 

O ŞARKIYI ARTIK ÇALMAYACAKLAR

 

Türkiye’nin gündemini uzun zamandır meşgule den ve ciddi tehlike olan Sentetik Uyuşturucu Bonzai’den gençleri kurtarmak adına Kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri çalışmalar yapmaya devam ediyor.


Geçtiğimiz günlerde bir çok Kamu kurum ve kuruluşlarının Bonzai’ye savaş açmasının ardından sivil toplum örgütleri de harekete geçerek gençleri Bonzai tehlikesinden korumak ve kurtarmak için projeler yapmaya başladılar. Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanlığı olarak Tekirdağ Roman Kültürünü Yaşatma ve Müzisyenler Derneğini Ziyaret eden Başkan ve üyeleri Bonzai ile ilgili ortak çalışma yürütme kararı aldıklarını belirttiler. Yeşilay Şube Başkanı Şener Çelikayar “Biz Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanı sıfatıyla bugün Tekirdağ Romanlar Dayanışma ve Müzisyenler derneğini ziyarete geldik. Ziyaret sebebimiz  toplumumuzu çok yoğun şekilde ilgilendiren gençlerimizin hakikaten çok sıkıntılı ve zor bir dönemde, Sentetik Uyuşturucu (BONZAİ) tehlikesini yaşadığı bu dönemde, acaba Tekirdağ’da hayatını devam ettirenler olarak ne yapabiliriz, geleceğimize gençlerimize nasıl sahip çıkabiliriz düşüncesiyle Yeşilay Şube Başkanlığı olarak faaliyetler yapıyoruz.” Dedi.


DÜĞÜNLERDE BU ŞARKIYI ÇALMAYIN RİCASI


Bonzai ye karşı birlik ve beraberlik mesajı veren Yeşilay Şube Başkanı Şener Çelikayar, “Elimde Patladı Bonzai” şarkısının artık düğünlerde çalınmamasını rica etti. ÇELİKAYAR “Burada devletimize, halkımıza ve kamu kurumlarımıza yani herkese iş düşüyor. Ziyaretimizin en önemli sebebi ise bu Türkiye gündeminde maalesef bu felaketle bu tehlikeyle uğraşırken “Elimde Patladı Bonzai” diye Trakya’mızda da düğünlerde nişanlarda törenlerde kullanılan bir müzik var. Bizim temennimiz Tekirdağ’da bu işi icra eden kardeşlerimizin arkadaşlarımızın aynı duyarlılığı göstererek bundan sonra bu organizasyonlarda bu parçayı çalmamalarıdır. Biz bunu istirham etmek bunu talep etmek ve bu konuda ortak duyarlılığı göstermek için derneğimizi ziyaret ettik. Aynı desteği ve kararlılığı da dernek başkanımızdan ve üyelerinden de bekliyoruz” diye konuştu.


“GENÇLERİ UYUŞTURUCAN UZAK TUTMAK İSTİYORUZ”


Tekirdağ Roman Kültürünü Yaşatma ve Müzisyenler Derneği Başkanı Ümit Satılmış gençleri uyuşturucudan uzak tutmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek; SATILMIŞ “Bugün burada önemli bir konuyu ele alarak toplanmış bulunmaktayız. Tekirdağ Yeşilay Başkanımız Şener Çelikayar ziyaretimize geldi, Türkiye de çok önemli olan Bonzai konusunda bizlere birkaç bilgi verdi. Tabi bu Bonzai konusunun çoğunlukta olduğu bölgeleri Roman mahalleleri inşallah Yeşilay Şube Başkanımız ile beraber Tekirdağ’da bu çalışmaları yürütüp gençlerimizin bu uyuşturucu bağımlılığından uzak tutmak istiyoruz. Yeşilay başkanımıza da yaptığı çalışmalardan dolayı romanlar olarak kendisine teşekkür ediyoruz.” Dedi.


“O ŞARKI YERİNE İLLEDE ROMAN OLSUN”


Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanı Şener Çelikayar’ın “Elimde Patladı Bonzai” şarkısının çalınmaması ricasını kabul ettiklerini belirterek o şarkı yerine İlle de roman olsun mizğini çalacaklarını belirttiler. Dernek Başkanı Ümit Satılmış “Türkiye’de Müzisyen arkadaşlarımıza sesleniyorum ben bu Bonzai ile alakalı “Elimde Patladı Bonzai” şarkısını bence çalmasınlar kendileri de biraz duyarlı olsunlar bizde bundan sonra çalmayacağız, “Elimde Patladı Bonzai” yerine ille de roman olsun müziğini çalacağız bundan sonra” dedi.