ADD Uğur Mumcu’yu Anma Töreni Gerçekleştirdi

ADD Uğur Mumcu’yu Anma Töreni Gerçekleştirdi

Yayınlama: 25.01.2015
154
A+
A-

 

ADD Uğur Mumcu’yu Anma Töreni Gerçekleştirdi

 

Atatürkçü Düşünce Derneği ve birçok sivil toplum örgütü Uğur Mumcu’nun ölüm yıl dönümü nedeniyle Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesinde bulunan Tuğlalı parkta anma töreni gerçekleştirdi.


Tuğlalı parkta gerçekleşen anma törenine çok sayıda vatandaş, Sivil Toplum Örgütleri ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü katıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği Adına basın açıklamasını okuyan ADD Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Tali ; “Bugün, Atatürk ilke ve devrimlerinin, laik Cumhuriyetin, tam bağımsız Türkiye’nin gericiliğe karşı aydınlanmanın yılmaz savunucusu, araştırmacı gazeteci, kalpaksız Kuvayi Milliyeci Uğur Mumcu’nun  aracına bomba konularak vahşice katledilişinin 22. Yılı. Bu yılda “Uğur Mumcu Ölümsüzdür” diyerek O’nu özlemle anıyoruz.” dedi.

 

“UĞUR MUMCU BEDELİNİ CANIYLA ÖDEDİ”

 

Usta gazeteciyi anma töreninde basın açıklamasını okuyan Sezai TALİ; “Uğur Mumcu; bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların aksine; Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Çetin Emeç, Gaffar Okan ve Necip Hablemitoğlu gibi yerleri doldurulamayacak Laik Türkiye Cumhuriyetinin simgelenmiş muhafızlarını ortadan kaldıran “Derin Komuta Merkerzlerini” tespit edip tetikçilerinin arkasındakilere dikkat çekmenin bedelini canıyla ödedi.” Diyerek sözlerine devam etti.

 

“SAYGIYLA ANIYORUZ”

 

Uğur Mumcu’nun katledilişinin 22. Yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törende ADD Yönetim Kurulu Üyesi Sezai TALİ sözlerine şöyle devam etti. TALİ ; “Bizler Uğur Mumcu’nun dediği gibi koşullar ne olursa olsun Atatürk İlkelerini, Cumhuriyet devrimini, tam bağımsızlık inancımızı Laik Cumhuriyetimizin kalelerinde birer bayrak gibi yükseltmeye devam edeceğiz. Gericiliğe, etnik bölücülüğe, sömürüye ve her türlü yozlaşmaya ve yolsuzluğa karşı direnmek Mustafa Kemal’in manevi mirasçıları olarak hepimizin görevidir. Uğur Mumcu’yu katledilişinin 22. Yılında saygıyla anıyor, Atatürkçü Düşünce Derneği, Eğitim-İş, Ziraat Mühendisleri Odası, Emekli Öğretmenler Derneği Tekirdağ şubeleri olarak, O’nun  uğuruna canını verdiği değerleri savunmaya devam edeceğiz.” Diyerek sözlerini noktaladı.


Uğur Mumcu’yu anma etkinliği düzenlenen basın açıklamasının ardından son buldu.