EŞKİNAT ; ”O Poşetleri Kafalarına Geçirirler”

EŞKİNAT ; ”O Poşetleri Kafalarına Geçirirler”

Yayınlama: 11.04.2015
153
A+
A-

 

EŞKİNAT ; ''O Poşetleri Kafalarına Geçirirler''

 

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ) Ek Hizmet Binası Muratlı Caddesinde düzenlenen törende Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ateş püskürdü. 


 "POŞET GEÇİRMEK DİKKAT İSTER"


TESKİ Ek Hizmet Binasının açılışında bir konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ateş püskürdü, Geçtiğimiz günlerde Ak Partililerin bozuk olan Altınova yollarına dikkat çekmek amacı ile ayaklarına mavi çöp poşetleri geçirerek basın açıklama yapması olayına atfıta bulunarak şöyle konuştu. " Benim hemşehrilerim akıllıdır. Eğer 11 ilçe ile Büyükşehir’i bir yerlere teslim ettilerse bunlar kimi çalmadan, çırpmadan kendilerine adam gibi hizmet vereceklerini iyi bilirler. Dolayısıyla bu ayağına poşet geçirmek dikkat ister. Neden mi? Yarın öbür gün bu millet o poşetleri kafalarına geçirir. Hiç zorlanmasınlar. Bu bölgeyi artık rahat bıraksınlar. Benim hemşehrilerim yüzü batıya bakan, Atatürk’ün kökünden gelen insanlardır. Burada fazla çaba göstermeye gerek yok. Ben diyorum ki eskiden bir belediye vardı şimdi 3 belediye var. Nasıl oluyor diyorlar. Diyorum ki Süleymanpaşa Belediyesi var, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi var bir de TESKİ Belediyesi var. Aslında en önemli belediye TESKİ Belediyesi. Onlar bu yerel yönetimin görülmeyen kahramanlarıdır" diyerek AK Parti Süleymanpaşa ilçe başkanlığının gerçekleştirdiği poşetli eyleme göndermede bulundu.


KADİR ALBAYRAK'TA AK PARTİYE VURDU !


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptı. Kadir Albayrak, "Gelecek nesillerimiz rahat etsin diye biraz bu rahatsızlığa katlanacağız. Kendi imkanlarımız ve öz kaynaklarımız ile yaptığımız hizmetlerden de herkesin gurur duyması gerekiyor. En kısa zamanda arıtma tesisimizin ihalesine çıkıyoruz. 2017 yılının başında bütün bu çalışmalar tamamlanmış olacak ve tertemiz bir denize kavuşacağız. Biz nasıl merkezi idarenin yaptıklarından gurur duyuyorsak buradaki siyasilerinden bizim yaptıklarımızla bizimle gurur duyması lazım. Hiç gelmeyeceksin Altınovaya, hiç gelmeyeceksin sanayi çarşısına sonra ayağına poşet geçirip dalga geçeceksin. Ben 365 günde 376 kez gitmişim sanayi çarşısına. Biz biliyoruz sıkıntıyı. Çözmeye çalışıyoruz. Biraz sabır lütfen.  Biz buraya kadrolaşmaya gelmedik hizmet yapmaya geldik. Ayaklarımızı sağlam basıyoruz. Geldiğimiz nokta gayet iyidir. Hizmet başlamıştır. Güçlü bir Büyükşehirin Tekirdağ’a da güçlü hizmetleri olacaktır. Kırsal kesimin tüm sorunlarını da ortadan kaldıracağız.” dedi.