HOCALI KATLİAMINI KINANDILAR

HOCALI KATLİAMINI KINANDILAR

Yayınlama: 28.02.2016
181
A+
A-

 

HOCALI KATLİAMININ 24. YILINDA  ANDILAR

 

Tekirdağ Ötüken dergisi il temsilciliği Tuğlalı parkta bir araya gelerek Hocalı katliamının 24. Yıl dönümünü protesto etti.


Ötüken Dergisi Tekirdağ İl temsilciliğine bağlı bir grup öğrenci, Tekirdağ Valilik karşısında bulunan tuğlalı parka Katliamı anlatan görsel afişler asarak bir basın açıklaması yaptılar. Derginin Tekirdağ il temsilcisi Hakan Karyürek yaptığı basın açıklamasında; 24 Yıldır topraklarımızı işgal eden ve bunlara göz yumanları lanetliyoruz diye konuştu.

 

Karyürek açıklamasına şöyle devam etti. “Tek suçları Türk olmak olan bu insanlar, Moskov beslemesi satılmış Ermeniler tarafından gözleri oyularak, derileri yüzülülerek, diri diri toprağa gömülerek soykırıma uğratılmış, hamile kadınların karınları yarılmış, annelerin gözleri önünde çocuklarının uzuvları kesilmiştir”.  Diye konuştu.

 

Modern çağ denilen 20. Yüzyıl’da insanlığın göz kapayıp, kulak tıkadığı ve Tarihin ilkel soykırımlarından birinin sergilendiği Hocalı’da; İnsan hakları, Uluslararası hukuk, barış gibi içi boşaltılmış terimlerin savunuculuğunu yapan Birleşmiş Milletler Örgütü, bu kavramların sadece Türk olmayanlar için geçerli olduğunu bir kez daha göstermiştir ifadelerini kullanan Karyürek, Türkiye cumhuriyetinin ise soydaşlarına yapılan soykırım karşısın da sözlü kınamadan başka bir şey yapamamıştır iddiasın da bulundu.


Tekirdağ Ötüken dergisi il temsilciliği adına toplanan grup öğlen saat 13.30 ‘da başlattığı kınama eylemini, akşam saat 17:30’a kadar hazırladıkları pankartların önünde nöbet tutarak sürdüreceklerini duyurup basın açıklamasına son verdiler. Polis ekiplerinin ise grupla birlikte tuğlalı parka önlem alacağı öğrenildi.