HALİS İŞLER (SBS) YOK TEK SINAV OLACAK

HALİS İŞLER (SBS) YOK TEK SINAV OLACAK

Yayınlama: 09.09.2013
242
A+
A-

 

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İŞLER YENİ SINAV SİSTEMİ İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

 

 

Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, orta öğretime geçiş sınavındaki değişikliklerle alakalı bilgi verdi. Öğrencilere ekstradan bir sınavın olmayacağını belirten İşler, öğretmenin yıl içerisindeki yaptığı sınavın birinin bakanlık tarafından yapılacağını kaydetti.

               

Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, orta öğretime geçiş sınavındaki değişikliklerle alakalı basın toplantısı düzenledi. Öğrencilere ekstradan bir sınavın olmayacağını belirten İşler, öğretmenin yıl içerisindeki yaptığı sınavın birinin bakanlık tarafından yapılacağını kaydetti. Yeni sistemin hakkaniyetli bir sistem olduğunu kaydeden İşler, “Öğretmen arkadaşlarımızın sınıflarda yaptığı sınavın birisini artık bakanlık yapacak. 6 dersin sınavını bakanlık bir sınavda yapacak. Bu sınavlarda aynı öğretmen aynı okulda görev yapamayacak. Öğrenci kendi okulunda mümkün olduğunca da kendi sırasında sınava girecek. Her bir sınav arasında 15-20 dakika ara olacak. Öğrenciyi sınav stresine sokmadan sınav yapacağız.” dedi.

               

Yeni sınavla birlikte eğitimde öğrenci ve öğretmenin ön plana çıkacağını kaydeden İşler, “Bakanlığın yaptığı sınavların yüzde 70’i okul sınavlarının da yüzde 30’u değer alınacak. 15 Eylülden sınavın yapılacağı tarihe kadar olan zamana kadar işlenen konular sınavda çıkacak. Başka konulardan soru sorulamayacak. Sınav fazlalığı olmayacak. Yeni sistemin bütün öğrencilere ve velilere hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.