Elektrik Fabrikasında, Sızan Gazdan 120 Kişi Zehirlendi

Elektrik Fabrikasında, Sızan Gazdan 120 Kişi Zehirlendi

Yayınlama: 01.07.2015
189
A+
A-

 

Elektrik Fabrikasında, Sızan Gazdan 120 Kişi Zehirlendi

 

Muratlı-B.Karıştıran yolu üzerindeki bir elektrik fabrikasında henüz nedeni öğrenilemeyen bir sızıntıdan  dolayı 120 işçi zehirlendi.


İstiklal Mahallesi Kurudere Mevkii Büyükkarıştıran yolu 3. Km’de faaliyet gösteren elektrik fabrikasında 120 kişi sebebi henüz belirlenemeyen bir sızıntıdan dolayı zehirlendi. Durum ağır olan bir işçi Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken, sızıntıdan etkilenen 119 kişinin ayakta tedavi görerek taburcu edildiler.


BİR KEZ DAHA AYNISI OLMUŞ !

 

Fabrikada sızıntıdan Zehirlenen işçilerden biri ise o anları anlattı. Fabrika da aynı durumun daha önce bir kere daha olduğunu belirten işçi;  “ Beyaz bir duman oluştu. Direk boğazımıza yapıştı. Gözlerimiz sulandı. Bildiğiniz acı biberi kavurmuşlar gibi bir koku var. Asit kokusu vardı. Daha önce de bir kez oldu. Bu daha ağır geldi daha etkili. Hala içimiz yanıyor” dedi.


Muratlı Devlet Hastanesi Başhekimi Tuncay Arı ise konuyla ilgili olarak; “Zehirlenen hastalardan birisi  Tekirdağ Devlet hastanesine götürüldü. İki tane zehirlenen gebe hastamız var. Genel olarak şuanda durumları iyi, sıkıntıları yok ama kadın doğum uzmanımız kontrol edecek yine de. İşçilerin genel durumları iyi. Bir iki saat takip edip evlerine göndereceğiz. Solunum sıkıntısı olan iki kişi var. Gaza daha fazla maruz kalanları biraz daha takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Muratlı Devlet Hastanesi'ndeki zehirlenenleri ziyaret eden Muratlı Kaymakamı Mahsun Çiftçi ise durumları hakkında bilgi aldı.