‘’Kafaları Bulandırıyorlar’’

‘’Kafaları Bulandırıyorlar’’

Yayınlama: 28.06.2016
212
A+
A-

 

‘’Kafaları Bulandırıyorlar’’

 

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL, uzun süredir Tekirdağ’ın gündemini meşgul eden Mülteci Geri Gönderme Merkezi iddiaları hakkında son noktayı koydu.

 


AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı geçtiğimiz gün İftar yemeği düzenleyerek Tekirdağ’da görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen iftar programının ardından konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL, Mülteci Geri Göndermek Merkezi ile alakalı ana muhalefet partisine yüklenerek sert yanıt verdi.


“KİMSEYE ZARARI OLMAYACAK”


Tekirdağ’da vatandaşların kafasında farklı bir soru işareti bırakmak için çalışıldığının altını çizen Milletvekili YEL iddiaları yalanladı. YEL: ‘’ Burada oluşturulacak olan Geri Gönderme Merkezi aynı Kilis’te ki gibi, Gaziantep, Urfa’da ki gibi Bir toplama merkezi bir kamp merkezi, binlerce on binlerce Suriyeli gelecek Tekirdağ’da yaşayan hemşerilerimize rahatsızlık verecek. Böyle bir şey külliyen yalan. Malum Türkiye’de İnsan kaçakçılığı eskiden beri sorun olan bir durum ve yakalanarak kaçakçılığa maruz kalmış insanların birkaç gün için işlemlerinin tamamlanması için barındıkları merkezler oluşturulur. Bizde Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan bir projeyi Çevre yolunun kenarında hiçbir Tekirdağlı vatandaşımıza zararı olmayacak şekilde konumlandırdık. Avrupa’ya kaçan vatandaşların yakalandıklarında burada birkaç günlüğüne burada misafir edilebilmeleri için hazırlanan bir yer.’’ Dedi.


‘’CHP ZİHNİYETİNE HİÇ ŞAŞIRMADIK !’’


‘’ Öyle zannedildiği gibi binlerce, on binlerce insanın kalacağı çadırlar ya da konteynırlar ile yapılacak bir çözüm önerisi değil bu. Kafaları bulandırılmak üzere pompalanmış bir durum. Bu proje, içerisinde 170 Tekirdağlı gencimiz çalışacağı, 170 gencimizin evine iş ve aş götürebileceği bir geri gönderme merkezi. Bu, bu kadar ve açıkken yine her zaman ki gibi bizi de hiç şaşırtmayan CHP’nin zihniyetini bir kez daha görüyoruz. Köprüyü İstemeyiz, Havaalanını İstemeyiz, onu yapmayın bunu yapmayın be kardeşim peki biz muasır medeniyetler seviyesine, Atatürkçü olduğunuzu her zaman iddia ettiğiniz, Atatürk’ün bu ülke için yaptıklarını görmezden de gelerek diyorsunuz ki hiçbir şey yapmayın.’’


“EN FAZLA 15 GÜN KALACAKLAR”


Tekirdağ’da kurulacak olan Mülteci Geri Gönderme Merkezi ile ilgili sorulan sorulara da yanıt veren AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, GGM’nin Tekirdağ halkına zararı olmayacağını vurguladı. Yel, “Bu merkez Türkiye’nin Güneydoğusunda bu merkezlerimiz var. Tekirdağ’da malumunuz bir çok mülteci kardeşimiz var. Bizler bu merkez aracılığı ile onları tespit edip, geri gönderme merkezinde en fazla 15 gün tutup Güneydoğu’da ki kamplara göndermeyi planlıyoruz. Bunun Tekirdağlı halkımıza da hiçbir zararı olmayacak, kimsenin şüphesi olmasın.” İfadelerine yer verdi.