CHP’li Saygın’dan Ak Parti’li Özcan’a Kınama

CHP’li Saygın’dan Ak Parti’li Özcan’a Kınama

Yayınlama: 09.07.2020
279
A+
A-

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, kamu kurumlarının parti siyasetine alet edilmesini kınadıklarını belirterek,  AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’a yönelik sert eleştirilerde bulundu. AK Parti İl Başkanı  Mestan Özcan ile teşkilat yöneticilerinin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi aleyhinde karalama kampanyası yürütmeyi siyasi varlık sebepleri haline getirdiğini söyleyen Saygın, “ Bir yandan başkanları CHP’den seçilen ilçe belediyelerinin hizmetlerini engellemeye çalışırken, diğer yandan da diğer kamu kurumlarını siyaset aracı olarak kullanmaya devam ediyor” dedi.

Kamu kurumlarının siyaset aracı olarak kullanıldığına dikkat çeken Saygın, bunun son örneğinin AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın başkanlığında, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk’ün ev sahipliğinde kamu görevlilerinin katıldığı muhtarlar toplantısında yaşandığını dile getirdi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Saygın,  “AK Parti İl Başkanı Sayın Mestan Özcan vali değildir; AKP Malkara İlçe Başkanı Sayın Gökhan Şentürk de kaymakam değildir.Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz aleyhinde karalama kampanyası yürütmeyi siyasi varlık sebepleri haline getiren AKP İl Başkanı Sayın Mestan Özcan ile AKP teşkilat yöneticileri, bir yandan başkanları CHP’den seçilen ilçe belediyelerinin hizmetlerini engellemeye çalışırken diğer yandan da diğer kamu kurumlarını siyaset aracı olarak kullanmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

Malkara’da düzenlenen muhtarlar toplantısına Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürü, DSİ Şube Müdürü, DSİ Arazi Toplulaştırma ve TİGH Şube Müdürü, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Tekirdağ Şefi, Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilisi gibi kamu yetkililerinin katıldığını aktaran Saygın, şunları kaydetti: “Parti teşkilatı olarak düzenledikleri muhtarlar toplantısına hangi sıfatla kamu kurumlarının yöneticilerini davet etmişlerdir? Kamu kurumlarını siyasete alet etmek hangi etik ve ilkeyle bağdaşmaktadır? Ortaya çıkan bu vahim tablo düşündürücüdür ve kamu vicdanında cevaplanmayı beklemektedir.Halka hizmeti, her türlü siyasetin üstünde tutan bir anlayışa sahibiz. Bu sebeple kamu kurumlarını siyasi araç olarak kullanan AKP İl Başkanı Sayın Mestan Özcan’ı, AKP Malkara İlçe Başkanı Sayın Gökhan Şentürk’ü ve kamu hiyerarşisine aykırı bir şekilde siyasi toplantıya katılan kamu kurum yönetici ve temsilcilerini kınıyoruz”