Yolda Mağdur Kalan Yunan Turistlerin Yardımına Jandarma Ekipleri Yetişti

Yolda Mağdur Kalan Yunan Turistlerin Yardımına Jandarma Ekipleri Yetişti

Yayınlama: 25.04.2014
233
A+
A-

Yolda Mağdur Kalan Yunan Turistlerin Yardımına Jandarma Ekipleri Yetişti

 


Tekirdağ’ın Malkara ilçesi D-110 karayolu üzerinde, Yunanistan'a seyir halinde olan turist otobüsü arıza yaptı.


Tekirdağ'ın Malkara ilçesi D-110 karayolu üzerinde, Yunanistan'a seyir halinde olan turist otobüsü arıza yaptı. 4 saat boyunca yolda mağdur kalan turistlerin yardımına jandarma ekipleri yetişti.


Edinilen bilgiye göre, Paskalya Bayramı kutlamaları için Gürcistan'a giden 50 kişilik kafile Tpuanda Punoc (58) idaresindeki GLG – 363 plakalı otobüs ile memleketleri olan Yunanistan'ın Gümülcine şehrine dönerken, Malkara ilçesi Yaylagöne Mahallesi kavşağı yakınlarında otobüsün motoru arıza yaptı. Yolda seyir halinde olan diğer sürücülerden yardım istemeleri sonuç vermeyince yaklaşık 4 saat sonra yoldan devriye görevi için geçen jandarma ekiplerinden yardım istediler.


Jandarma ekipleri otobüsün arızasının giderilmesi için motor ustası çağırırken, olay yerine gelen motor ustasının yaklaşık 3 saat boyunca uğraşları sonrasında otobüsün motoru tamir edilerek otobüs yeniden çalıştırıldı.


Jandarma ekiplerine yardımlarından dolayı çok teşekkür ettiklerini söyleyen otobüs sürücüsü Tpuanda Punoc, "Yolda seyir halinde iken otobüs bozuldu. 4 saat boyunca burada yolda kaldık. Yoldan geçen jandarma yanımıza geldi. Bizlere su getirdiler, yemek getirdiler. Otobüsümüzün yapılması için usta çağırdılar. Ustanın uğraşları sonrasında otobüsümüz çalıştı. Jandarma bizleri görmeseydi daha ne kadar burada kalacağımız belli değildi. Şimdi memleketimiz olan Yunanistan'ın Gümülcine şehrine devam edeceğiz" ifadelerini kaydetti.