Güle Oynaya Gittiği İspanya’dan Cenazesi Geliyor

Güle Oynaya Gittiği İspanya’dan Cenazesi Geliyor

Yayınlama: 15.04.2015
261
A+
A-

 

Güle Oynaya Gittiği İspanya'dan Cenazesi Geliyor

 

Kırklareli Bilgisayar Öğretmeni Ümit Nalbant AB Projesi Kapsamında gittiği İspanya’da 2 öğrencisiyle birlikte boğularak öldü. Genç öğretmenin Kavaklı’da ki baba ocağına ateş düştü.


Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde bulunan Anafartalar İşitme Engelliler Özel eğitim Meslek Lisesi’nde eğitim gören 10 öğrenci ile birlikte AB projesi kapsamında İspanya’ya gitti. Grupta bulunan 2 öğrenci ve 1 öğretmen, Malaga kentinde girdikleri denizde boğularak yaşamını yitirdi. Gelibolu’da bulunan Anafartalar İşitme Engelliler Özel eğitim Meslek Lisesi’nce hazırlanan ve Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan "Engelli Bireylere İstihdam Edilebilir Mesleki Becerilerin Kazandırılması" konulu Erasmus+ Mesleki Eğitim Projesi kapsamında 10 öğrenci ve 2 öğretmen, 4 Nisan’da, İspanya’ya gitti. Burada eğitim çalışmalarına katılan grup, Malaga kentindeki tatil beldesi Marbella’da denize girdi. Öğrencilerden Şakir Çelik (19) ve Serdar Fidan (18) ile 30 yaşındaki Bilgisayar Öğretmeni Ümit Nalbant, girdikleri denizde dalgalara kapılarak boğuldu. Grupta bulunan Hurşit Özbay (17) adlı öğrenci ise cankurtaranlar tarafından son anda kurtarıldı.


Baba Hasan Nalbant ve Anne Subyan Nalbant acı olayı 13 Nisan akşamı evlerine taziyeye gelen Kırklareli Valisi Esengül Civelek’in beraberinde gelen ekipten öğrendi.Baba Hasan Nalbant 3 oğlundan 2. olan Ümit Nalbant’ın okumayı çok sevdiğini binlerce kitap okuduğunu söyledi. Nalbant ‘Oğlum sürekli projelere katılırdı. Eğitime çok önem verirdi. Hacettepe’yi bitirdi. Çok acı…’ dedi. Halen oğlunun ölümünü kabullenemeyen Anne Nalbant ise, ‘bize haber verecekler. Ümit’i önce uçakla İstanbul’a gelecek sonra da buraya’ dedi. Cenazeleri İspanya’dan getirilmesi için iki kişinin görevlendirildiği öğrenildi.


Ağustos’ta Dünya Evine Girecekti Ümit Öğretmen, İspanya’da boğularak ölmeseydi, önümüzde ki Ağustos ayında Gelibolu’da aynı okulda çalıştığı nişanlısıyla dünya evine girecekti. 4 Nisan’da İspanya’ya giden grubun çalışmaları, 18 Nisan’a kadar devam edecekti.