Macar Dostluk Derneği yeni yönetimini oluşturdu

Macar Dostluk Derneği yeni yönetimini oluşturdu

Yayınlama: 16.05.2015
188
A+
A-

 

Macar Dostluk Derneği yeni yönetimini oluşturdu

 

Tekirdağ Macar Dostluk Derneği Olağan Genel Kurulunu Rakoczi Müzesinde gerçekleştirdi. Güneş Gürseler oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi.


Macaristan'ın Tekirdağ Fahri Konsolosu Erdoğan Erken'in de hazır bulunduğu genel kurulda açılış konuşmasını Güneş Gürseler yaptı. Gürseler açıklamasında "İlimizin Macaristan ile olan ilişkilerini daha da arttırmak, tarihi kültürel birlikteliğimizi kardeşlik bağıyla gelecek nesillere daha kuvvetli taşımak adına çalışmalarımıza yılmadan devam edeceğiz" dedi


Gündem gereği divan başkanlığına Öksel Demir, Başkan Yardımcılığına Fatih Erge, Katip Üyeliğe Nijat Ayvaz seçildi. Saygı duruşunun ardından faaliyet, denetleme ve tahmini bütçe okunarak ibra edildi. Yönetim kurulu seçimlerine geçildi. Yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Başkan Güneş Gürseler, Bşk. Yrd. Adem Dalgıç, Sayman Sedat Kaplan, Sekreter Fatih Erge, Üyeliğe Fahrettin Özzade seçildiler.


Denetleme Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Kenan Oflaz, Öksel Demir, Erdoğan Erken denetim kurulu üyeliğine oy birliğiyle seçildiler. Sedat Kaplan kongre sonrasında üyelere bir duyuru yaparak, Haziran'ın 17 sinde gerçekleşecek Macaristan gezisi için bilgi aktardı ve  katılımın herkese açık olduğunu belirtti.