Cep Telefonu Bayiini 1.5 Dakikada Soydular

Cep Telefonu Bayiini 1.5 Dakikada Soydular

Yayınlama: 26.06.2015
218
A+
A-

 

Cep Telefonu Bayiini 1.5 Dakikada Soydular

 

Tekirdağ'ın Kapaklı İlçesi'nde cep telefonu bayiine camı kırarak giren 3 kişi, 1.5 dakika içinde 30 bin lira değerindeki cep telefonlarını çaldı. Hırsızlık anı, işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.


20 Haziran Cumartesi gecesi, İstanbul'dan kiraladıkları otomobille Kapaklı'ya gelen ve yüzlerini atletle kapatan 3 kişi, sabaha karşı saat 04.25'te Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir cep telefonu bayiine camı kırarak girdi. Daha sonra 3 şüpheli, tezgahların da camlarını kırıp telefonları poşetlere doldurdu. İşyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyan görüntülere göre, hırsızlık olayı 1.5 dakikada gerçekleşti ve 3 şüpheli kiraladıkları araçla olay yerinden kaçtı.


35 BİN LİRA ZARAR


Yaklaşık 30 bin lira değerinde telefon çalan şüphelilerin, soygun sırasında kırdıkları cam, stant ve masalar yüzünden işletmeye de yaklaşık 5 bin liralık zarar verdiği öğrenildi. Olayı soruşturan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, plakası belirlenen otomobili kiralayan 2 kişiyi gözaltına aldı. Sorgularında plakası belirlenen aracı kiraladıklarını, ancak hırsızlık olayıyla ilgilerinin olmadığını belirten 2 şüpheli savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Polisin hırsızlık şüphelilerini yakalama çalışması sürüyor.