İllaki Birinin Ölmesi mi ? Lazım

İllaki Birinin Ölmesi mi ? Lazım

Yayınlama: 29.09.2014
240
A+
A-

 

 

İllaki Birinin Ölmesi mi ? Lazım

 

Tekirdağ 100 yılda eğitim veren Tekirdağ İlköğretim okulunun yıkılmak üzere olan 3 metre yüksekliğindeki istinat duvarının defalarca dilekçeyle yetkililere bildirilmesine rağmen hiçbir girişimde bulunulmaması,  okul aile birliği ve velilerin tepkisine neden oldu.


 

Öğrenci velisi Hasan Erol İl milli eğitim müdürlüğüne defalarca dilekçe verdiklerini ileri sürerek” Çocuklarımız bu duvarın altında kalır ise bunun hesabını kim verecek. İllaki birinin ölmesi mi lazım. Yetkililerden buraya bir çözüm bekliyoruz ” diye konuştu.

 


ÇOCUKLARIN OYUN ALANI DARALTILDI


 

Yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki istinat duvarı, aşırı yağışlardan sonra duvarın yanındaki yolu kullanan ağır taşıtların yaptığı baskı ile santim santim öne doğru eğilmeye ve sıvaları dökülmeye başladı. Okul yönetimi ve yetkililer, duvarı onarmak yerine duvarın bulunduğu alanı demir bariyerlerle kapatarak çocukların oyun alanını daralttılar.


 

Durumu fark eden Tekirdağ büyük şehir belediyesi ekipleri ise duvarın yol tarafında bulunan noktalara şerit çekerek çocukların bu alana girmesini önledi. Buna rağmen küçük ilköğretim öğrencilerinden bazılarının yıkılmak üzere olan duvarın üzerinde oynadıkları görüntülere yansıdı. Haber merkezimizi arayan birçok öğrenci velisi, Bu duvarın bir an önce onarılmasını istediklerini, kendilerinin bu konuda yaptıkları girişimlerin cevapsız kaldığını belirttiler. Bizde kendilerine Ajans Tekirdağ olarak bu konunun takipçisi olacağımızı söyledik ve yetkililerden bu konuyla ilgili bir açıklama bekliyoruz…

 

Ruhan YALÇIN -AjansTekirdağ