İki Tekerlekle 1100 Km Yol Yaptı

İki Tekerlekle 1100 Km Yol Yaptı

Yayınlama: 26.09.2016
261
A+
A-

 

İki Tekerlekle 1100 Km Yol Yaptı

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı personeli olan Ali Koşar, Mustafa Kemal Atatürk anısına bisikleti ile çıktığı yola 5 buçuk günde 1100 km yol yaparak Tekirdağ'dan Tokat'a ulaştı.

 

 


Sigarayı bıraktıktan sonra bisiklet turlarına başlayan Ali Koşar, son bir yıldır  Tekirdağ'da bisikleti ile doğa turlarına çıkıyor. 1 yıldır bisiklet turlarına katılan Koşar, tek başına gerçekleştirdiği yolculuğunda her gün 12 saat boyunca pedal salladı.


9 İL 25 İLÇE GÖRDÜ


5 buçuk günde 1100 km yol yaparak 9 il merkezi ve 25 ilçe geçen Bisiklet kullanıcısı Ali Koşar, günde ortalama 12 saat pedal çevirerek Tekirdağ'dan Tokat'a ulaştı. Akşam hava kararınca bulunduğu yerde kamp yapan Koşar  5 buçuk gün süren yolculuğunu ise keyifli bir şekilde anlattı. Tekirdağ'da böyle bir şeyi yapan ilk kişi olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Personeli Ali Koşar Bisikletle en uzun yolu yaparak dikkatleri üzerine çekti. Sigarayı bıraktıktan sonra bisiklet turlarına başlayan Ali Koşar, son bir yıldır  Tekirdağ'da bisikleti ile doğa turlarına çıkıyor.

 

 


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İÇİN YAPTIM !


5,5 gün boyunca pedal sallayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Personeli Ali Koşar, Atatürk'ün aziz hatırasına dikkat çekmek istediğini belirttiği açıklamasında; ''Amacım ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına  dikkat çekmek istedim ve bisikletim ile Tekirdağ'dan yola çıktım, 5,5 günde 1100 km yol yaparak Tokat'a ulaştım. Bu  yolculuk boyunca vatanımızın 9 ilini 25 ilçesini gördüm, hepsinde farklı arkadaşlıklar edindim. Günde ortalama 10 ile 12 saat yol yaptım, akşam olunca saat 18:00-19:00 arası bulunduğum yerde kamp yaparak ertesi gün sabah 7 veya 8 gibi yola çıkarak yolculuğuma devam ettim.'' diyerek konuştu.