Tekirdağ’da Fetö Davaları Başladı

Tekirdağ’da Fetö Davaları Başladı

Yayınlama: 01.01.1970
350
A+
A-

 

Tekirdağ’da Fetö Davaları Başladı

 

Tekirdağ'da Fetullahçı Terör Örgütü, (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Çorlu ve Ergene ilçelerinde ffaliyet gösteren "Özel Ergene Eğitim Hizmetleri" adlı eğitim kurumunda örgüt adına faaliyette bulunup mali destek sağladıkları iddia edilen 24 sanığın yargılanmasına başlandı.


Kalabalık sayıdaki duruşmalar için dizayn edilen, Tekirdağ İl Milli Eğitim salonunda oluşturulan 2. Ağır Ceza Mahkemesi, örgütün Trakya Mali sorumlusu olduğu iddia edilen Mustafa Çam'ın da aralarında bulunduğu  17'si tutuklu 24 sanık cezaevi ring araçları ile getirildikleri salona alınarak hakim karşısına çıkarıldı. Mahkemede sanıkların avukatları da hazır bulundu.


Sanıkların haklarında "Terör örgütü kurmak, yönetmek, üye olmak" suçlarında 10 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandıkları öğrenildi. Yargılanan sanıklar hakkında hazırlanan iddianamenin özeti Mahkeme Başkanı Ahmet Turan Oral tarafından okundu. Daha sonra sanıkların kimlik tespitine geçildi. Kimlik tespitinin ardından tutuklu sanıklardan savunmaları istendi. Şu ana kadar 13 sanığın savunması tamamlandı.  Geri kalan sanıkların yargılanmasının yarın yapılmasına karar verildi.