Tekirdağ’da kar esareti devam ediyor

Tekirdağ’da kar esareti devam ediyor

Yayınlama: 02.01.2015
276
A+
A-

 

Tekirdağ’da kar esareti devam ediyor

 

Tekirdağ merkezden Hayrabolu ilçesine ulaşımı sağlayan yol 48 saattir ulaşıma kapalı. Diğer yandan Malkara Tekirdağ yolu zaman zaman ulaşıma kapanırken, Araçlara tek şeritten geçiş sağlanıyor.

 

Tekirdağ’da bazı vatandaşlar dün den beri etkisini sürdüren kar yağışı ve fırtına nedeni ile yeni yıla girildiği saatlerde kapanan yollarda mahsur kaldılar. Karayolları ve AFAD ekipleri tarafından yolda kalan vatandaşlar arazi araçları ile alınarak. Bazı tesislere getirildiği öğrenildi. Bu gün Hayrabolu Tekirdağ yolu 35 kilometrede kara yolları hala kapalı olan yolu açma çalışmaları sürdürüyor. Trafik ekipleri ise çalışmanın sürdüğü yollara geçiş izni vermiyor. Dün öğleden sonra etkili olan tipi nedeniyle kapanan yol 48 saat geçmesine rağmen ulaşıma açılamadı. Dün gece saatlerinde çok sayıda araç yolda kalırken kapanan yolda bazı vatandaşlar araçlarını yollarda bırakıp gitti. Hayrabolu üzerindeki bazı köy yolları ulaşıma kapandı. Kara yolları ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği görülürken bazı araçlar kara saplanmış şekilde kurtarılmayı bekliyor. Tekirdağ Şarköy yolu da uzun süredir ulaşıma kapalı olduğu öğrenildi.

 

Karayolları 18. Bölge Tekirdağ Şube müdürlüğünden yapılan açıklamada Hayrabolu yolunda çalışmaların devam ettiği 48 sattir kapalı olan yolun en kısa sürede açılmaya çalışıldığı ve vatandaşların mecbur olmadıkları sürece bu güzergahı kullanmamaları bildirildi. Şarköy yolunun ise kısmen tek taraflı trafiğe açıldığı ancak halen yolda çalışmaların devam ettiği belirtildi.