FERHADANLI KAPRUZLARI DOST ELİYLE DAĞITILACAK

FERHADANLI KAPRUZLARI DOST ELİYLE DAĞITILACAK

Yayınlama: 12.08.2015
271
A+
A-

 

FERHADANLI KAPRUZLARI DOST ELİYLE DAĞITILACAK

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat Ferhadanlı Mahallesi’nde karpuz üreticilerine destek olmak adına 10 ton karpuz satın aldı.


Başkan Ekrem Eşkinat tarafından yapılan desteğe teşekkür eden karpuz üreticileri mahsullerinin ellerinde kalmadığı için mutlu olduklarını söylediler. Ferhadanlı Mahallesi karpuz üreticilerinden alınan 10 ton karpuz Dost Eli Aşevi aracılığı ile her gün 300 aileye yemekler ile birlikte ulaştırılacak.


EŞKİNAT: ‘’ÇİFTÇİMİZE İMKANLARIMIZ DOĞRULTUSUNDADESTEK OLMAK İÇİN BURADAYIZ’’


FerhadanlıMahallesi karpuz üreticilerine destek olmak adına 10 ton karpuz alan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ; ‘’Karpuzu tarlada bırakmamak adına bugün buraya geldik. Çiftçinin alın teri ve göz nuru bu bir sene boyunca bekliyor, bir senenin sonunda da ürün tarlada kaldığı zaman  bu bir milli servet kaybı oluyor. Bu nedenle bizim aşevimiz aracılığı ile Süleymanpaşa’da ki vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere bu karpuzları satın almak suretiyle üreticilerimize bir miktar katkıda bulunmaya çalışıyoruz.’’ dedi.


‘’ Üreticilerimizin bir araya gelerek, gücünü birleştirmesi gerekiyor’’


Üreticilerin bir araya gelerek kooperatif oluşturması ve birlikte hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ; ‘’Aslında çiftçimiz kooperatif kanalı ile ürettikleri mahsulü bir yerde toplayıp pazar oluşturabilmeyi başarabilseler üretici olarak fiyatları da kendileri belirleyecekler. Parça parça bir araya gelemediğin zaman aracılar bu malın fiyatını aşağıya doğru çekiyorlar. Vatandaş olarak bizler pahalı yiyoruz, onlarda mahsullerini ucuza satıyorlar. Üreticimiz bir araya gelecek, gücünü birleştirecek ve ürününü kendi kooperatifine dökecek o kooperatif aracılığı ile de piyasayı ayarlayacak.’’  diyerek sözlerini noktaladı.