Ergenede Çifte Temel Atma

Ergenede Çifte Temel Atma

Yayınlama: 16.03.2016
232
A+
A-

  

Ergenede Çifte Temel Atma

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Ergene İlçesi Vakıflar Mahallesi İlave Kanalizasyon İnşaatı ve Vakıflar- Yukarısevindikli Grup Yolu Temel atma töreni gerçekleştirdi.


Düzenlenen törende Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Ergene İlçe Kaymakamı Fatih Kızıltoprak konuşma yaptı.

 


Konuşmaların ardından kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Ergene İlçesinde yapılması planlanan Termik Santral inşaatına Büyükşehir Belediyesi olarak diğer 11 ilçe belediyesiyle beraber  karşı olduklarını  belirterek, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Tekirdağ’ın 11 ilçesinde de yatırım ve hizmetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Önem verdiğimiz konuların başında altyapı konusunda gerek sağlıklı su hatlarının yapımında gerekse de kanalizasyon hatlarının yapımında oldukça hassas davranıyoruz. Bugün temelini attığımız tesis ile Ergene İlçemizin alt yapı sorunları en aza inecek. Ulaş Çayla Saray grup yolu tamamlandıktan sonra  Vakıflar- Yukarısevindikli grup yolunun da hizmete girmesiyle  Saraydan Tekirdağ’a gelmek isteyen vatandaşlarımız karayolu standartlarında yolculuk yapabilecek. Görev süremizin sonuna kadar da Tekirdağ’ın altyapı sorununu tamamen ortadan kaldırmış olacağız. ” dedi.

 


Konuşmaların ardından Ergene İlçesi Vakıflar Mahallesi İlave Kanalizasyon İnşaatı ve Vakıflar- Yukarısevindikli Grup Yolu temel atma töreni kurdelesi kesildi. 21 bin 978 metre uzunluğundaki kanalizasyon şebeke hattının yaklaşık iki milyon liraya mal olacak. Ergene ile Muratlı arasındaki en kısa yol olacak ola n Vakıflar Aşağısevindikli grup yolu yaklaşık 21,5 milyon liraya mal olacak ve Haziran 2017 de tamamlanacak.