Namık Kemal Üniversitesi TIP Fakültesi 2. Mezunlarını Verdi

Namık Kemal Üniversitesi TIP Fakültesi 2. Mezunlarını Verdi

Yayınlama: 23.06.2015
599
A+
A-

 

Namık Kemal Üniversitesi TIP Fakültesi 2.  Mezunlarını Verdi

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Tıp Fakültesi 2. Dönem mezunlarını geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir törenle okuldan mezun etti.


Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi içerisinde gerçekleşen Mezuniyet Törenine, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Aslan Özen, Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Dr. Yücel Ayaz, Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Mezun Öğrenciler katıldılar. Namık Kemal Üniversitesi Mezuniyet Töreninde konuşan Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Dr. Yücel Ayaz, yeni mezun olan Tıp Fakültesi öğrencilerine başarılar dilereyek ; '' Bugün gururla mezuniyet törenlerini yaptığımız sevgili genç arkadaşlarımız, son derece zor ve meşakkatli Tıp eğitimini başarıyla bitirmişlerdir. Kendilerini yürekten kutluyorum. Değerli meslektaşlarım. Sizlere bugün hekimlik mesleği üzerindeki kara bulutları anlatmayacağım. Çünkü bugün kutlama günü.Tıp fakültesini bitirince mecburi hizmet, uzmanlığı alınca yine mecburi hizmet, yan dal uzmanlığını alınca tekrar mecburi hizmet dayatmasını anlatmayacağım. Çünkü bugün kutlama günü. Sağlıkta tüm aksamaların sorumlusu olarak hekimin hedef gösterilmesi nedeniyle patlayan sağlıktaki şiddeti ise hiç anlatmayacağım. Çünkü bugün kutlama günü.'' dedi.

 

 '' SİZLER ÇAĞDAŞ TÜRK HEKİMLERİSİNİZ ''Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde mezun olan öğrencilere hitap eden Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Dr. Yücel Ayaz ; ''Artık bugünden itibaren çalışma hayatına atılıyorsunuz. Çalışma hayatınızda birçok engelle karşılaşacaksınız. Çalışma hayatınızda, ettiğiniz yemini asla unutmamalısınız: Aldığınız diplomanın size kazandırdığı hak ve yetkileri onurla taşıyınız. Hocalarınıza ve meslektaşlarınıza saygı gösteriniz. Unutmayınız ki Meslektaşlarınız kardeşlerinizdir. Mesleğinizi onurla ve yürekten yapınız.Sizler hekim olarak laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devletinde, Atatürk devrimleriyle, Cumhuriyet toprakları üzerinde barış içinde yaşayarak Tıbbiyenin toplumcu, ilerici, aydınlık yüzünü, etik değerlere bağlılığını ve dayanışmayı daha ileriye taşımak için mücadele içinde olmalısınız. Bunun için ilk iş olarak meslek odanıza yani tabip odasına üye olmalısınız ve mesleğinizi her yönden daha da yüceltmek için çalışmalısınız.  Sizler Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş Türk hekimlerisiniz. Ne kadar övünseniz azdır.'' diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 Mezuniyet , kep atma  töreni ile son buldu.