MAHKEME O KOCAYI SERBEST BIRAKTI

MAHKEME O KOCAYI SERBEST BIRAKTI

Yayınlama: 31.07.2014
207
A+
A-

MAHKEME O KOCAYI SERBEST BIRAKTI

 

 

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde ayrı yaşadığı ve boşanma davaları süren eşi Cahide H.'yi sokak ortasında elindeki bıçakla rehin alan Bülent H., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde aralarındaki şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davaları süren Bülent H. ile eşi Cahide H., Omurtak Caddesi'nde karşılaşmış, çıkan tartışmanın ardından çevredekilerin ihbarıyla gelen polis ekiplerine karşı eşini bıçakla rehin almıştı. Polisin ikna etmesi sonucu bıçağını bırakarak teslim olan Bülent H. ve eşi Cahide H., ifadeleri alınmak üzere Polis Merkezi’ne götürüldü.


İfadesinin ardından Cahide H. serbest bırakırken, şikayetçi olduğu eşi Bülent H., gözaltına alındı. Bülent H., ifadesinde ayrı yaşadığı eşinin annesinin evine de gitmediğini öğrendiği için sinirlendiğini ve zarar verme amacında olmadığını savundu. Emniyet'teki işlemlerinin ardından dün akşam Çorlu Adliyesi’ne sevk edilen Bülent H., savcılık sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcılık ve polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.