SİLİVEN GRUBU EREĞLİ’DE

SİLİVEN GRUBU EREĞLİ’DE

Yayınlama: 09.09.2014
245
A+
A-

 

 

SİLİVEN GRUBU EREĞLİ’DE

 

Bulgaristan’ın Silven kenti Çocuk Kültür evi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan bir grup Marmaraereğlisi’ne geldi. Başkan İbrahim Uyan’ı ziyaret eden grup bir süre sohbet ettiler.


 

Siliven Çocuk Kültür Merkezi öğrencileri Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ı ziyaret ettiler. Üç gün boyunca ilçede kalacak olan grubun içinde 11 öğretmen ve iki de doktor bulunuyor. Kültür Merkezi’nin kıdemli eğitmenlerinden Mirçok Değrimenski Marmaraereğlisi’nde bulunduklarından dolayı son derece memmun olduklarını ifade ederken karşılılıklı kültür ziyaretlerinin iki ülke ve bölge açısından çok önemli olduğunu ifade etti.


 

Belediye Başkanı İbrahim Uyan ise ziyaretçilerini makamında ağırlarken kendilerini Siliven’de çok iyi ağırlayan herkese teşekkür etti. Başkan Uyan, “Siliven Tekirdağ’ın kardeş kenti. Bu nedenle Biz Marmaraereğlisi olarak da ikili ilişkilerimizi her zaman güçlü tutmayı isteyen bir anlayışa sahibiz. Siliven ile aramızda bir kültür köprüsü kuruldu ve bu köprüyü daha da güçlendirmek için çalışmalarımız sürüyor. Kendilerine bu ziyaretten dolayı teşekkür ederiz” dedi.