Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Mazbatalarını Aldılar

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Mazbatalarını Aldılar

Yayınlama: 09.11.2015
217
A+
A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Mazbatalarını Aldılar

 

1 Kasım genel seçimlerinin ardından Tekirdağ’dan seçilen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri; Faik Öztrak, Emre Köprülü ve Candan Yüceer Tekirdağ Adliyesine gelerek mazbatalarını aldılar.

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-Si45lzL214" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Kalabalık bir partili grup ile Tekirdağ İl Seçim Kuruluna gelen Milletvekilleri Mazbata töreninin ardından adliye önünde açıklamalarda bulundular. Adliye önünde ilk olarak konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ‘’ Bugün 1 Kasım seçimleri sonucunda halkımızın verdiği oylar ile milletvekili seçilen Tekirdağ ilini temsil edecek olan CHP Milletvekilleri olarak mazbatalarımızı aldık. Fakat şunu söylemek istiyorum. Elbette Tekirdağ’da başarılı bir netice gösterdik ciddi bir oy farkımız var AKP ile aramızda ama gönül isterdi ki milletvekili sayımızı daha fazla arttıralım. Bugün için mazbatalarımızı aldık ama elbette ki bunun nedenlerini ve sonuçlarını elbette masaya yatıracağız.’’ Dedi.

 

 


YÜCEER ‘’ BU MAZBATALAR BİZE OY VEREN VATANDAŞLARIMIZIN ‘’


Adliye önünde gerçekleşen açıklamalara Milletvekili Candan Yüceer devam etti. Yüceer Mazbatalarında kendi isimlerinin yazdığını fakat mazbatanın tüm oy veren vatandaşlara ait olduğunu belirttiği konuşmasında ; ‘’ Bu mazbataların üzerinde Tekirdağ örgütümüzün ve bize oy veren vatandaşlarımızın alın teri ve emeği var bizlerde bunun bilincindeyiz. Bu sorumluluğun artık dünden daha zor olduğunu biliyoruz. Daha çok çalışacağız ve halkımızın, örgütlerimizin alın terini boşa çıkarmayacağız ‘’ dedi.

 

 


ÖZTRAK ‘’ SORUMLULUĞUMUZ TÜM TEKİRDAĞ HALKINADIR ‘’


Son olarak açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ‘’ Sorumluluğumuz tüm Tekirdağ halkınadır. Örgütümüzedir ve başkanlarımızadır.’’ Dedi. İktidar Partisi Milletvekillerine seslenerek ‘’ Mevzu Tekirdağ olduğunda biz el birliği yapmaya hazırız’’ diyerek konuşmasını noktaladı.