Modern Bir Sahil için Yıkımlar Başladı

Modern Bir Sahil için Yıkımlar Başladı

Yayınlama: 14.11.2014
252
A+
A-

 

Modern Bir Sahil için Yıkımlar Başladı

 

Süleymanpaşa Belediyesi’nin “Modern Süleymanpaşa Sahili” projesi kapsamında ilk yıkım Tarsal olarak bilinen eğlence merkezi ve restorandan başlarken yıkım işaretini Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak birlikte verdi.


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte Süleymanpaşa’nın geri kalmış sahilini modern bir hale getirmek üzere planlaması devam eden sahil projesinin ilk adımını yıkımları başlatarak attı. Kira kontratı sona eren binaların yıkımı ile başlanan projede Tarsal olarak bilinen eğlence merkezi ve restoran iki başkanın işareti ile yıkıldı.


EŞKİNAT: “DİĞER İŞLETMECİLERİMİZ DE BU KONUDA BİZE DESTEK OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”


Yıkım öncesi işletmeci Furkan Gören ile bir araya gelen Albayrak ve Eşkinat, hizmetlerinden dolayı Gören’e teşekkür ederken, Başkan Eşkinat; “Birçok yerde yıkım denildiğinde olumsuz manzaralar görüyoruz. Yıkım ekibinin önüne atlayanlar, haksız yere direnenler ve daha bir sürü olay. Ancak görüyorsunuz işletmeci kardeşim bizle beraber yıkımı başlatmak için yanımızda. O da sahilimizin eşsiz modern bir sahil olmasını destekliyor. Diğer işletmecilerimizde bu konuda bize destek olacağını düşünüyorum.” dedi.


ALBAYRAK: “ HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”


Yıkımla ilgili olarak konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise; “Bugün Ekrem Bey’in 215. günü benim ise 213. günüm. Geldiğimizden beri ısrarlı bir şekilde savunduğumuz sahil projemiz var. Tekirdağ’ın uzun zamandan beri Tekirdağ’a yakışır yeni bir sahil düzenlemesine ihtiyacı var. Bunun ilk adımını da buradaki süresi dolan mevcut binalarla yaptık. Arkadaşlar tahliye işlemlerini gönül rızasıyla yaptılar. Bugün bu binanın yıkımıyla beraber projeyi başlatmış oluyoruz. Biz güzel işler yapacağız bundan emin olun. Sayın Ekrem kardeşimle bu projeye ortak sayılırız onun yetmediği yerde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ben dahil olacağım destek vereceğim. Her şey çok güzel olacak.” İfadelerini kullandı.


EŞKİNAT: “19 MAYIS’TA DA BURAYI KULLANABİLİR HALE GETİRECEK ADIMLARI ATACAĞIZ”


Yıkım öncesi son sözü söyleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ise verdiği söze vurgu yaparken; “Süleymanpaşa’da Tekirdağ’a yakışır bir meydan ve sahil söz vermiştik. Bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Gerek Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanım Kadir Albayrak, gerek ben, gerekse meclislerimizin bu konuda iradesi tamdır. Arkamızda hangi siyasi görüşten olursa olsun bütün hemşerilerimizin desteği vardır. İşyerlerinin de rızasıyla onlarında sezonunun bitimini bekleyerek bu işe başladık. 19 Mayıs’ta da burayı kullanabilir hale getirecek adımları atacağız. Allah bizi utandırmasın. Allah Süleymanpaşa’ya, Tekirdağ’a hayırlı etsin.” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından başkanlar “Modern Süleymanpaşa Sahili” için işareti birlikte verirken boşaltılan bina yağmur altında yıkıldı ve sahil projesinde ilk adım atıldı.