CHP PARTİ MECLİSİ’NDE KÜRÜMOĞLU SESLERİ

CHP PARTİ MECLİSİ’NDE KÜRÜMOĞLU SESLERİ

Yayınlama: 28.08.2014
217
A+
A-

 

CHP PARTİ MECLİSİ’NDE KÜRÜMOĞLU SESLERİ

 

CHP’de kurultay için geri sayım devam ederken parti meclisi için isimler gündeme gelmeye devam ediyor. CHP Gençlik kolları, 77 il başkanının katıldığı zirve toplantısında hedefler beyannamesine imza atılırken Genç Parti Meclisi için ise İl Başkanları Cemal Ogün KÜRÜMOĞLU ismini gündeme getirdi ve önerdi.


Cumhuriyet Halk Partisi’nde kurultaya kısa bir sure kala Nevşehir’de İl Gençlik Kolları ‘’Zirve Toplantısı’’ gerçekleştirildi. 77 il gençlik örgütü başkanının katıldığı toplantıda il başkanları ortak bir hedefler beyannamesine imza attılar. Gençlik kotasının gençlik kolları kotası olarak değişmesi ve partinin yas ortalamasının Türkiye’nin yaş ortalamasına çekilmesi gerektiğine de değinilen toplantıda, Genç Parti Meclisi üyeleri ile ilgili de bir değerlendirme yapıldı.

TRAKYA’DA GURUR KAYNAĞI OLDU

Toplantı da özellikle genç parti meclisi üyelerinin gençlik kollarından gelen örgütün tozunu yutmuş kişiler olması gerektiğine vurgu yapılırken  CHP Tekirdağ il Gençlik Kolları Başkanı Cemal Ogün KÜRÜMOĞLU’nun ismi Genç Parti Meclisi Üyeliği için  il başkanları tarafından önerildi ve gündeme getirildi.Güçlü örgütçü yapısı  ve sivri çıkışlarıyla bilinen CHP Tekirdağ İl Gençlik Kolları Başkanı Cemal Ogün KÜRÜMOĞLU’nun isminin gençlik kolları başkanları tarafından önerilmesi Trakya bölgesi içinde büyük gurur kaynağı oldu.


Öte yandan konuyla ilgili olarak CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız ise; “Ogün Kürümoğlu, en gözde  İl Başkanlarımızdan bir tanesi. Örgütün içerisinden gelen, gençliğin sesini her platformda duyurabilecek, oldukça nitelikli bir arkadaşımız. Kendisinin PM’ de olmasını yürekten isterim.’’ İfadelerini kullandı.