Çevreci Aday Adayı İ. Özcan Aygun

Çevreci Aday Adayı İ. Özcan Aygun

Yayınlama: 17.02.2015
236
A+
A-

 

Çevreci Aday Adayı İ. Özcan Aygun

 

Cumhuriyet Halk Partisinden 25. dönem Tekirdağ Milletvekili aday adayı olan ve çalışmalarına tam gaz devam eden Ziraat Yüksek Mühendisi İ. Özcan Aygun Marmara Ereğlisini Ziyaret ederek kurulmak istenen termik santrale itiraz etti.


Cumhuriyet Halk Partisinden 25. Dönem Tekirdağ Milletvekili aday adayı olan Ziraat Yüksek Mühendisi İ. Özcan Aygun seçim çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz gün Marmara Ereğlisine giderek örgüt ziyaretleri gerçekleştiren Aygun Marmara Ereğlisinde yapılmak istenen termik santral'in sorulması üzerine . Marmara ereğlisi teşkilatında olan Ziraat Yüksek Mühendisi İ. Özcan Aygun " Marmara Ereğlisi turistik bir yer, burada termik santral istemiyoruz. burada eğer bir enerji santrali kurulacaksa eğer bu rüzgar enerji santrali yada güneş enerji sistemi olmalı. Daha çevreci ve çevre için çalışan enerji sistemlerini istiyoruz. Kömürle çalışacak olan herhangi bir enerji sistemi Marmara Ereğlimizin bütün özelliğini kaybettirir." diyerek konuştu.


"ÖZGECANIMIZ ACIDI…"


Seçim çalışmaları kapsamında ilçe ilçe gezerek projelerini anlatan Ziraat Yüksek Mühendisi İlhami Özcan Aygun, geçtiğimiz gün hunharca öldürülen Özgecan Aslan için Muratlı ve Süleymanpaşa  ilçelerinde  düzenlenen protestolara katıldı. "Özgecan'ımız acıdı." diyerek duyduğu üzüntüyü belirten AYGUN " Kadına Şiddet Özgecanımızın Haince, Sapıkça Öldürülmesi İle Birkez Daha Kendisini Gösterdi. Gerekli Kanunların Yeniden Düzenlenerek En Ağır Cezaların Uygulanarak Bu Suçu İşleyenlerin Yanına Kar Olarak Kalmaması Adına Türk Halkı İle Birlikte Şiddetle Kınıyorum." dedi.