2016 Çerkezköy ilçesi için temel atma yılı olacak

2016 Çerkezköy ilçesi için temel atma yılı olacak

Yayınlama: 14.08.2015
211
A+
A-

 

2016 Çerkezköy ilçesi için temel atma yılı olacak

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesince düzenlenen ilçelerle ilgili yatırım toplantılarında geçtiğimiz gün Çerkezköy ilçesi görüşüldü.


11 İLÇEYE 11 KOORDİNATÖR ATANACAK


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında yapılan toplantıda Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da ekibiyle birlikte hazır bulundu. Albayrak “Düzenlediğimiz bu istişare toplantılarının devamında da sizleri ziyaret edeceğiz, yatırım ve hizmetleri yerinde göreceğiz. Toplantıların yanı sıra teknik anlamda da ziyaretlerimiz olacak. Sistemimiz adım adım oturuyor. 1.1.2016 tarihinde çok daha farklı bir Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeler olacak. 1.1.2016 da her şey Büyükşehir Belediyesi kontrolünde olacak. İlçelerimizle koordinasyonun sağlanması adına bir koordinatör atayacağız. Birbirimize destek olmamız, kenetlenmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımız belediyelerimizden hizmet bekliyor ve bizde bu nedenle buradayız. Vatandaşlarımız her konuda her zaman haklıdır."


2016 YILI TEMEL ATMA YILI OLACAK


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesince Çerkezköy ilçesine yapılacak olan yatırımlar maddeler halinde şöyle sıralandı: 11 ilçe 11 Okul projesi, (1 Haziran 2016 da temeli atılacak), Kent parkı ve Rekreasyon Alanı projesi (1Haziran 2016 da temeli atılacak), Kültür Merkezi projesi (15 Şubat 2016 da temeli atılacak), Yol ve Kavşak düzenleme projesi, 2 adet yeni itfaiye aracı ve 42 metre merdiven tahsisi,  Mezbaha, İlaçlama ve mezarlık düzenleme çalışmaları, Emit Turizm Fuarına katılım, Engelli aracı şarj üniteleri engelli vatandaşlarımız için mobil tuvalet, Kültür Gezileri ve Kültürel faaliyetlere destek ve Aş evi projesi, Çöp rehabilitasyonu ve Hafriyat Döküm Alanı projesi, Hâlihazır Harita çalışmaları, 25000 Ölçekli Jeolojik Etüt çalışmaları, Afet ve Acil Durum Yönetim Planları Hazırlanması projesi, Toplu Taşıma hizmetleri, 6 adet kavşak düzenleme çalışması, 200 Araçlık Katlı Otopark projesi, Üst geçit projesi, 4,5 kilometre sıcak asfalt çalışması, ilçe merkezi, Veliköy ve Kızılpınar mahalleleri sokak düzenleme çalışmaları, Çerkezköy Şehir Stadı projesi.


TESKİ’NİN YAPACAĞI YATIRIMLAR


Toplantıda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi TESKİ’nin yatırımlarını da TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa sırasıyla şu şekilde sıraladı: Kanalizasyon ve Kolektör Hattı projesi, İçme Suyu Hattı döşeme çalışmaları, Arıtma Tesisi projesi, Kısmi Dere Islahı projesi, Çerkezköy İlçe Merkezi Taşkın Koruma projesi, Su Kuyuları bakım ve yenileme çalışmaları. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya ile Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Hazım Tamer Dodurka, Fatih Ünsal ve Mehmet Zeki Gürcün de toplantının son bölümlerinde 2015 ve 2016 yılı çalışmaları ve yatırım programlarıyla ilgili görüşlerini Başkan Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile paylaştı.