KAMBUR “MEYDANI PİYASA DA Kİ ÇAKALLARA BIRAKMAM”

KAMBUR “MEYDANI PİYASA DA Kİ ÇAKALLARA BIRAKMAM”

Yayınlama: 25.05.2014
272
A+
A-

KAMBUR “MEYDANI PİYASA DA Kİ ÇAKALLARA BIRAKMAM”


AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığının geleneksel hale gelen İl  Danışma Meclisi toplantısı Yeni Sanayi Düğün salonunda gerçekleştirildi.


Yeni Sanayi Düğün salonunda gerçekleştirilen İl Danışma Meclisinde Basına açık bölümde konuşan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur kendisi hakkında çıkan görevden alındı iddialarına sert yanıt verdi.


“GENEL MERKEZE İSTERSENİZ İSTİFAMI SUNARIM DEDİM”


AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur  hakkında çıkan iddialar hakkında sert açıklamalarda bulunurken Parti genel merkezine istedikleri taktirde istifasını sunabileceğini söylediğini belirterek KAMBUR “Uzun zamandan beri piyasa da bir dedikodu aldı başını gidiyor. Hele hele  geçtiğimiz gün bu doruk noktasına ulaştı, bununla ilgili tabi bize de bir çok ulaşanlar oldu. Size de gelenler olmuştu bu sebeple bir açıklama yapma gereği hissettim. Ben Dün ve önceki gün Ankara’da idim Perşembe günü saat 14:30’da Teşkilat Başkanım Sayın Sayın Süleyman Soylu bey ile görüştüm. Hatta kendisine ben kendim teklif ettim, Eğer Rahatsızlığını varsa Biz istifa etmeye hazırız dedim. O gün Mustafa Şentop ile bir araya geldim ona da aynı şeyleri söyledim.  Bakın Arkadaşlar eğer genel merkez böyle bir şey isterse piyasa da pazarlık yapmaz bunu herkes böyle bilsin.  Hiç kimse böyle bir şey de yapmaz, birileri ile pazarlık yaparak bizim istifamızı istemeden,  kalkıp bir başkasını atamakta bu partinin ilkelerine de aykırıdır, bu parti bunu hiçbir zaman yapmamıştır yapmaz da.” Dedi.“PİYASA DA Kİ ÇAKALLARA MEYDANI BIRAKACAK KADAR ŞEY DEĞİLİM”Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur  kendisinin gönülden AK Partili olduğunu belirterek, KAMBUR “Bizim Bir genel merkezimiz var bu kararı alacak olan, istifamızı isteyecek olan genel merkezdir. Tabi ben şuna üzülüyorum, Bu söylemler Ahmet Kambur’a zarar vermez bunu bilin. İl Başkanlığı benim için çok büyük bir taltif değil arkadaşlar, Ben Kurucu il başkanlığı yapmışım hiç kimsenin olmadığı dönemde. Bu partiyi kimsenin kabullenmediği dönemde partinin kurucu il başkanlığı görevini üstlenmişim, 40 kişiyi bile toplayamadan 36 kişi ile yönetim kurmuşum. Ondan sonra Allah nasip etti 2002 seçimlerinde milletvekili oldum 5 yılda milletvekilliği yaptım. Liste dışı kaldık küsmedik kızmadık darılmadık bakın. O gün milletvekili adayı olan arkadaşlarım kadar da çalıştım. 2011 seçimlerinde yine aday adayı oldum, yine listeye giremedik yine küsmedik. Ben şunu da açık açık söylüyorum bizim istifamızı isterseniz ben yine kızmam ve küsmem.  Çünkü ben gönülden AK Partiliyim, bu partinin kurucusu ve bir numaralı üyesiyim ben. “Benim Böyle bir derdim yok ama piyasa da ki çakallara da Meydanı bırakacak kadar da şey değilim Hepinizde bunu böyle bilin.” Diyerek çıkıştı.