DÖRT SAAT SONRA GELEN MUCİZE KURTULUŞ

DÖRT SAAT SONRA GELEN MUCİZE KURTULUŞ

Yayınlama: 17.09.2016
288
A+
A-

 

DÖRT SAAT SONRA GELEN MUCİZE KURTULUŞ

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kılavuzlu köyü sakinlerinden Hasan Orhan, tarlada traktörle manevra yaptığı sırada traktörü devrildi. Traktörün altında kalan Orhan sesini kimseye duyuramayınca 4 saat yardım bekledi.


Olay öğlen saatlerinde Süleymanpaşa İlçesine bağlı Kılavuzlu köyünde bir tarlada meydana geldi. İddiaya göre Hasan Orhan (72), traktörü ile köye üç kilometre uzaklıktaki kendisine ait olduğu belirtilen tarlada bir müddet çalıştıktan sonra köye dönmek için manevra yaptığı sırada, tarlanın altından geçen 2 metre yükseklikteki yola traktörü devirdi. Ters dönen traktörün altında kalan yaşlı adam bağırarak yardım istese de civarda kimseye sesini duyuramadı.


ÇOBAN BULUP KÖYE HABER VERDİ


Kolu ve bacağı traktörün altında sıkışan yaşlı adamı, civardan geçen bir çoban fark etti. Önce yardım etmek istedi ancak başarılı olamayınca Hasan Orhan’ın köyüne haber verdi. Orhan’ın yakılarının haber vermesi ile olay yerine ambulans ve Kaza kırım ekipleri sevk edildi. Aradan geçen 4 saatlik süreden sonra yaşlı adam traktörün altından kaza kırım ekiplerince çıkarıldıktan sonra ambulansla Tekirdağ devlet hastanesine götürüldü. Vücudunda kırıklar olduğu öğrenilen Hasan Orhan’ın tedavisi sürüyor. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.