Bu Ne Perhiz? Bu Ne Lahana Turşusu?

Bu Ne Perhiz? Bu Ne Lahana Turşusu?

Yayınlama: 09.05.2016
200
A+
A-


Bu Ne Perhiz? Bu Ne Lahana Turşusu?


Türkiye genelinde kutlanan Trafik haftası nedeniyle Tekirdağ Trafik Komitesi Süleymanpaşa ilçesinde belirli bölgelere trafik kurallarını anlatan pankartlar asarak sürücüleri bilgilendirdi.

 


Süleymanpaşa ilçesinde Sahil yolu üzerine asılan bir pankart ise vatandaşların dikkatinden kaçmadı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığının logosunun da olduğu pankart '' Bu Ne Perhiz? Bu Ne Lahana Turşusu?'' sözünü akıllara getirdi. Sahil yolu üzerinde TEK-Park'ın hizmete geçmesinin ardından emniyet şeridinde araç parkları serbest olmuştu. Tekirdağ Trafik Tertip Komitesi sahil yolu üzerinde bulunan üst geçide '' Emniyet Şeridini Açık Tut, Yaşama Yol Ver'' yazılı bir pankart astı. Pankartı gören sürücüler fotoğraf çekerek sosyal medya üzerinden şaşkınlıklarını dile getirdiler.


MİLLETLE KAFA MI KIRIYORSUNUZ ?


Sosyal medya üzerinden pankartın fotoğrafını paylaşan bir vatandaş , ''Şu TEKİRDAĞ belediyesini yönetenler nerdeyse çoğu üniversite mezunu Okumuş kişilerdir. Ya bu kadar kafanız dumanlımı emniyet şeridini satmışsınız bari o pankartı milletle kafamı kırıyorsunuz. Demek ki neymiş okumak cahilliği alır merkeplik baki kalırmış.daha fazla rezil olmadan indirin o pankartı'' diyerek tepkisini dile getirdi.