MUHTEŞEM TÜRKÜ GECESİ

MUHTEŞEM TÜRKÜ GECESİ

Yayınlama: 12.06.2013
246
A+
A-

 

 

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN MUHTEŞEM GECE

 

 

 

Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğünün dün gece Valilik önünde düzenlediği Türkü gecesi Tekirdağlı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Milli Eğitim Şube müdürleri ve milli eğitim müdürlüğü öğretmenleri tarafından kurulan koro valilik önünde Tekirdağlılara unutulmaz bir gece yaşattılar.


Akşam saat : 21: 00 da başlayan Türkü gecesinde gecenin ilk türküsünü Milli Eğitim Müdürü Halis İşler sahneye çıkarak Tekirdağ’lılara bir türkü ve şiir okudu. İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler’in gecenin startını veren türküsünün ardından Milli Eğitim Şube Müdürü Suat Aydın Türkü gecesini izlemeye gelen vatandaşlara türkü söyledi. Milli Eğitim Şube Müdürü Suat Aydın muhteşem sesi ile izleyenler tarafından büyük alkış aldı.


Tekirdağ’dan Esintiler Sahne Önünde Canlandırıldı


Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlendiği türkü gecesinin  sahnesinin hemen önünde otantik bir yer hazırlanarak Tekirdağ’dan esintiler canlandırıldı. Bir yanda yayık ayran yapan bir kişi bir yandan gözleme açan teyzeler bir tarafta ise Meşhur olan Karacakılavuz halısı dokuyan teyze türkü gecesini izlemeye gelenlere geçmişten hatıralar anımsattı.


Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan türkü gecesi daha sonra söylenen koro halinde ki türküler ile birlikte sürdü.