17 AĞUSTOS DEPREMİNDE ÖLENLERİ 10 KİŞİ ANDI

17 AĞUSTOS DEPREMİNDE ÖLENLERİ 10 KİŞİ ANDI

Yayınlama: 18.08.2014
213
A+
A-

 

17 AĞUSTOS DEPREMİNDE ÖLENLERİ 10 KİŞİ ANDI


 

17 Ağustos 1999 Marmara depreminde ölen onbinlerce kişi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve AFAD İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen programla anıldı.

 

Tuğlalı Parkta (Üç Kemaller Meydanı) gerçekleştirilen programa Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanısıra, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Osman Taşseten ile İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Dilşad Ergin ve Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener de katıldı. Programda açılış konuşmasını yapan AFAD İl Müdürü Recep Erol deprem konusunda insanları bilinçlendirmek istediklerini belirtirken Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da depremlerin çok çabuk unutulduğunu söyledi ve 15 yıl önceki deprem bizim suçumuz, sağlam binalar yaparak bunları engelleyebiliriz” dedi.


 

İTFAİYE PERSONELİ VE BASIN MENSUPLARI KATILDI


 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve AFAD’ın ortaklaşa düzenlediği 17 Ağustos Depreminde hayatını kaybedenler için anma programı düzenledi. Düzenlenen Anma programına vatandaşların haberi olmadığı için katılım çok az sayıda oldu. Kutlama alanında sadece Protokol mensupları, Basın mensupları ve İtfaiye personeli katıldı.


 

İnsanların yaşamını kolaylaştırmak için tedbir alacaklarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Tekirdağ’ın tamamında depremsellikle ilgili binalarda çalışma başlatacaklarını belirtti. 5 Gün boyunca Tuğlalı Parkta(Üç Kemaller Meydanı) vatandaşlar deprem konusunda bilgilendirilecek.