Albayrak’tan İki Müjde Birden

Albayrak’tan İki Müjde Birden

Yayınlama: 04.06.2015
202
A+
A-

 

Albayrak'tan İki Müjde Birden

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muratlı yoluna kurulacak Tekirdağ’ın modern otogarını tanıttı.


Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıya gazeteciler ve otobüs firması temsilcileri katıldı. Slaytlar eşliğinde yeni otogarın fotoğraflarını gösteren Albayrak, yeni otogarın Muratlı yolu su depolarının olduğu yere kapılacağını söyledi. İki katlı otogarda ilk katın bilet satış alanı ikinci katında kafeterya ve lokanta olarak düzenlendiğini söyledi.


TEKİRDAĞ'IN 30 YIL SONRASINA HİTAP EDECEK


 48 otobüs peronun olduğunu kaydeden Albayrak, köyden mahalleye dönen ve ilçe otobüslerinin buradan kalkacağını belirtti. Tekirdağ’ın gelecek 30 yılına hitap edecek otogarın, günlük 10 bin yolcu ağırlayabileceğini aktaran Albayrak, eski otogar yerine ise Süleymanpaşa Belediye Binasının yapılacağını ifade etti. Otogar projesine son şeklin verildiğini aktaran Albayrak, ihale aşamasına geçileceğini belirtti.

 

 

 


TEKİRDAĞ'A TEDO MÜJDESİ


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Albayrak, seçim vaatlerinden biri olan TEDO’da sona gelindiğini söyledi. Vaatlerinden biri de Tekirdağ'dan Marmara'nın diğer kıyılarına deniz otobüsü seferleri yapacak TEDO'yu kurmak için sona gelindi. Müjdeyi veren Albayrak, kısa sürede TEDO’nun hayata geçeceğini ve seferlerin başlayacağını söyledi.