BAYRAMLAŞMAYA GELİNCE YAKAYI ELE VERDİ

BAYRAMLAŞMAYA GELİNCE YAKAYI ELE VERDİ

Yayınlama: 04.10.2014
263
A+
A-

 

 

BAYRAMLAŞMAYA GELİNCE YAKAYI ELE VERDİ

 

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’ndeki tartıştığı ablası 38 yaşındaki Canan Uçar ve eski eniştesi 33 yaşındaki Barış Aras’ı tabancayla öldürdüğü iddiasıyla aranan 31 yaşındaki Hasan Uçar, olaydan 35 gün sonra Çorlu’da yakalandı. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen katil zanlısı Uçar tutuklanarak cezaevine konuldu.

    

 

 Olay, geçen 31 Ağustos tarihinde Gündoğdu Mahallesi’nde bulunan bir apartmanda meydana geldi. Hasan Uçar, boşanan ancak bir süre sonra tekrar evlenme kararı aldıkları için aynı evde yaşamayan ablası Canan Uçar ve eski eniştesi Barış Aras’ın oturdukları daireye gitti. Ablasından oturdukları daireyi isteyen Hasan Uçar, olumsuz yanıt alınca ablası Canan Uçar ve eski eniştesi Barış Aras’ı tabancayla öldürüp olay yerinden kaçtı.


 

Polis ekipleri katil zanlısı olan Hasan Uçar’ı yakalamak için çalışma başlatırken, İstanbul’da kaldığı bir adreste düzenlenen baskından son anda kaçarak kurtuldu. Polis ekipleri katil zanlısı Hasan Uçar’ın 3 gün önce Çorlu’ya geldiği bilgisi üzerine harekete geçti. Gelebileceği adresler takip altına alınırken, bugün Çorlu ilçe merkezinde görülen Uçar, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.


 

İfadesi için Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen katil zanlısı Uçar, susma hakkını kullandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Hasar Uçar, ablası ve eniştesini öldürmek suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.