Tekirdağ’a 2 Müjde Birden

Tekirdağ’a 2 Müjde Birden

Yayınlama: 05.05.2016
245
A+
A-


Tekirdağ'a 2 Müjde Birden

 

AK Parti Tekirdağ Milletvekilli Mustafa Yel, Tekirdağ yeni adliye binası ihalesinin yapılacağını ve Hayrabolu yoluna neşter vurulacağını açıkladı.

 


 Yüzüncü Yıl Mahallesi Namık Kemal Stadyumu yanındaki eski Cezaevinin yerine yapılacak adliye binası ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Tekirdağ Milletvekilli Yel, "Plan ve projeleri hazırlanan, bütçesi ayrılan Yeni Tekirdağ Adliye Binası'nın yapım işinin ihale edileceği tarih de kesinleşti. Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi Başkanlığı'nca hazırlanan projenin 13 Haziran 2016 tarihinde saat 15.00'te ihalesi gerçekleştirilecektir. Ülkemizin ve yöremizin geleneksel mimarisinden esinlenerek yapılacak Yeni Adliye Binası, 4 bin 590 metrekare alan üzerine inşa edilecektir" dedi.


Yel, "Toplumun huzur ve refahının en önemli unsurlarından biri olan adalet mekanizmasını güçlendirmek ve adli işlemlerin hızlı ve sağlıklı işlemesini sağlamak adına çok faydalı olacağını düşündüğümüz Yeni Adliye Binası projesinin tamamlanarak vatandaşımızın hizmetine tam olarak sunulması için titiz takibimiz sürecektir. İlimize ve memleketimize, adalet camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz" dedi.


ÖLÜM YOLUNA NEŞTER VURULUYOR


Meclis gündeminin ardından Tekirdağ'ın sorunları ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL Hayrabolu yoluna ise neşter vurulacağını ve en kısa zamanda ihaleye çıkılacağını açıkladı.