Tekirdağ #DARBEYEHAYIR Dedi

Tekirdağ #DARBEYEHAYIR Dedi

Yayınlama: 16.07.2016
219
A+
A-

 

Tekirdağ #DARBEYEHAYIR Dedi

 

Tekirdağ’da Valilik önüne toplanan yaklaşık bin kişi ellerindeki Türk bayrakları ile slogan atıp sabaha kadar bekleyeceklerini söylediler.

 

 


Kalabalığın arasına korna çalarak giren iş makinası valilik önüne kadar gelerek yolu kapattı. Bazı kişilerde iş makinasının kepçenin üzerine ellerinde Türk bayrakları ile çıktı. Kalabalık iş makinasını alkışlayarak destek verdiler.

 

MİLLETİN İRADESİNİN ÜZERİNDE BİR GÜÇ YOKTUR

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay : ‘’ Gecenin ilk saatlerinde haberi aldığımızdan itibaren, bütün teşkilat mensuplarımıza, üyelerimize ve hemşerilerimize  çağrıda bulunarak milli iradeye sahip çıkma konusunda alanlara davet ettik. Halkımız ‘Darbe Teşebbüsüne’ karşı büyük bir hassasiyet göstererek iradesine çok kısa bir süre içerisinde sahip çıkmıştır. Bugüne kadar defalarca darbeler ile karşı karşıya kalan halkımız artık bu tür iradesini ipotek altına alacak bir girişime asla müsaade etmeyeceğini zırhlı araçları, tankları hatta uçaklardan atılan bombaların karşısında dimdik durarak göstermiştir. Bu demokrasimiz adına çok güzel bir gelişmedir. Bu milli irade ve demokrasi nöbetine, milletimiz sabaha kadar devam etmiş ve hala devam etmektedir. Tüm vatandaşlarımız parti ayrımı gözetmeksizin kimsenin milletin iradesinin üzerinde bir güç olmadığını kanıtlamıştır. Milli iradeye sahip çıkan milletimize şükran borçluyuz. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.’’  Dedi.

 


Tanklar Çerkezköy'den İstanbul'a hareket etti


Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan çıkan 15 tank ile dorselerinde çok sayıda askerin bulunduğu askeri kamyonlar, darbe girişimine karşı önlem için polis eskortu eşliğinde İstanbul'a doğru yola çıktı.Polis, tankların geçişinden sonra, TEM otoyolu Çerkezköy gişelerinden sivil araçlarını geçişine kapattı. Bir süre sonra gişeleri geçtikten sonra tanklar beklemeye başladı.