O İsim Bakan mı ? Olacak

O İsim Bakan mı ? Olacak

Yayınlama: 06.11.2015
335
A+
A-

 

O İsim Bakan mı ? Olacak

 

1 Kasım Genel seçimlerinde Türkiye genelinde %49,4 oy alan AK Parti tek başına iktidar oldu. 1 Kasım genel seçimlerinin sonuçlanmasının ardından illerde seçilen milletvekilleri mazbatalarını almaya başladılar.


İllerinde mazbatalarını alan milletvekilleri önümüzde ki günlerde Meclise giderek orada ki işlemlerini gerçekleştirecekler. Mecliste işlemlerini bitiren seçilmiş milletvekilleri mecliste yemin ettikten sonra AK Parti Hükümet kurma çalışmalarına başlayacak.  Geçtiğimiz günlerde AK Parti'nin troll hesabı '' BAŞKENTÇİ'' twitter üzerinden önümüzde ki günlerde oluşacak bakanlar kurulu hakkında iddialarda bulunmuştu. Başkentçi twitter hesabında bütün bakanlar kurulu için isim yazarken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı için sürpriz bir ismin gelebileceğini belirtmişti.


AYŞE DOĞAN BAKAN MI OLUYOR ?


Edinilen bilgiye göre AK Parti genel merkezinde yapılan çalışmalar doğrultusunda 7 Haziran genel seçimleri ile birlikte seçilerek meclise giden ve 1 Kasımda 2. sıradan tekrar AK Parti Tekirdağ Milletvekili olan Ayşe Doğan'ın Aile ve Sosyal Politakalar Bakanı Olacağı iddia edildi. Tekirdağ tarihinde ilk defa 3 milletvekili çıkartan AK Parti teşkilatları Trakya bölgesine düşecek olan Bakan kontejanının Tekirdağ'a verilmesi beklentisi içerisine girdiler.


AK Parti teşkilatları Mustafa YEL isminin bakan olabileceği düşünülsede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı için Ayşe Doğan isminin geçtiği öne sürüldü.