Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Söz Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Söz Verdi

Yayınlama: 12.02.2015
189
A+
A-

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Söz Verdi

 

Geçtiğimiz yerel seçimlerde AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Olan Vali Yardımcısı Mustafa YEL 25. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylığı için YİKOB Başkanlığında ki görevinden istifa etti.


<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Weeg7cNmA40" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

Tekirdağ'da 30 Mart mahalli seçimlerinde AK Parti'den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Vali Yardımcısı Mustafa YEL AK Parti  İl Başkanlığında 25. Dönem Milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı. Çok sayıda AK Partilinin katıldığı açıklamaya İl Başkanı Ahmet Akçay'ın il dışında olmasının nedeniyle Başkan Vekili Ali Gümüş ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. AK Parti İl Binasında ki toplantı salonuna sığmayan kalabalığa konuşan Milletvekili Aday Adayı olan Mustafa YEL " Sevgili katılımcılar Acılar paylaştıkça azalır, sevinçler paylaştıkça çoğalırmış. İşte bizim bu sevinçli günümüzde bu kadar değerli insanı yanımda görmek, çıktığımız bu yolda asla yalnız yürümeyeceğimizi bize hissettirmeniz benim için çok önemli.  Hepinize çok çok teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine başladı.


"MARATON BAŞLAMIŞ OLDU"


Milletvekilliği seçimi için ciddi bir maratona çıktıklarını belirten 25. Dönem Milletvekili aday adayı Mustafa YEL ; " Biz gerçekten büyük bir aileyiz,  13 yıldan bu yana Türkiye'mizin çok önemli sorunlarını kucaklayan ve bu sorunların gerçekten üstesinden gelerek bize gelecek vizyonu vaadeden bir parti çatısı altında olmaktan gerçekten büyük bir onur duymaktayım.  Bende bu partinin bir neferi olarak bu şekilde bugüne kadar ki hizmet aşkı ne ise aynı hizmet aşkı ile koşmaya burada sizlerin huzurunda söz veriyorum. İşte bugün demokrasi şölenini başlatıyoruz.  Maraton başlamış oluyor ve ilk müracaat eden bir aday adayı olarakta bugünden sonra müracaat edecek olan aday adayı olacak arkadaşlara başarılar diliyorum." diye konuştu.


"TEKİRDAĞLILARIN BEKLENTİLERİ HAYAL KIRIKLIĞI OLDU"


30 Mart yerel seçimlerinde kazanan CHP Belediyesinin Halkın beklentilerini karşılayamadıklarını belirten Mustafa YEL ; "2011 yılı seçimlerinde partimiz içerisinde gerçekleşen temayül yoklamalarında 42 aday adayı içerisinde 1. çıkmıştık, sizler bizleri böyle bir konuma getirdiniz. 2014 yılı seçimlerinde Büyükşehir belediye başkan adaylığımız sürecinde yine aynı şekilde temayülde birinci olduk ve partimiz bize layık gördü. O dönem Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak yola çıktık.  Tabi o dönemde mağlum şartlardan dolayı Tekirdağ'ımızda pek çok sorunu anlatmamıza rağmen ne yazık ki seçimi kazanamadık. 1 yıldan bu yana yapılanları görüyoruz, ne yazık ki Tekirdağ'ımıza hakedilmediği hizmetler yapılıyor. Bu anlamda Tekirdağlıların gerçekten büyük beklentileri ne yazık ki hayal kırıklığı ile devam ediyor.  Geçtiğimiz dönem seçim kampanyamızda belirtmiştik, AK Parti olarak bizler gerçekten yapılması gerekni yapacak olan en iyi kadrolarız." dedi.


"CUMHURBAŞKANIMIZA 400 MİLLETVEKİLİ SÖZÜ VERİYORUZ"


Tekirdağ İl Başkanlığından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen ve 400 milletvekili sözü verdiklerini söyleyen YEL; " 1 ay sonra 18 Mart Çanakkale şehitlerimiz ile ilgili çok önemli bir gün yaşayacağız. 100 yıl önde bizim atalarımız büyük bir destan yazmıştı. İşte ben inanıyorum ki o ataların torunları bizler, 7 haziranda yine destan yazmaya hazırız. 7 Haziran inşallah yeni bir destan yazılacak bir gün olacak. Bunu hep beraber bizler yazacağız. Buradan Cumhurbaşkanımıza  400 tane milletvekili sözü veriyoruz. Buna Hazırmıyız" diyerek salondan destek istedi.