AK Parti İftar Yemeğinde Basın ile Bir Araya Geldi

AK Parti İftar Yemeğinde Basın ile Bir Araya Geldi

Yayınlama: 26.06.2016
338
A+
A-

 

AK Parti İftar Yemeğinde Basın ile Bir Araya Geldi

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı iftar yemeğinde Tekirdağ’da görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileri ile bir araya geldi.

 


Sahilde Özcanlar restoranda düzenlenen iftar yemeğine, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan ve Metin Akgün, AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay, İl Kadın Kolları Başkanı Nesibe Ünal ile Yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldılar.


MÜLTECİ KAMPI DEĞİL


İftar programı, Milletvekillerinin gazetecilerin sorularını cevaplandırması ile devam etti. Mustafa Yel, Tekirdağ'ın gündemine oturan geri gönderme merkezi ile ilgili gelen bir soruya, "Geri gönderme merkezi konusunu maalesef muhalefet çarpıtıyor. Tekirdağ, Avrupa yolunda bir geçiş güzergahı konumunda. Burada yasadışı yollarla yurtdışına kaçmak isteyen mültecilerin yakalandığı zaman geri gönderme işlemlerinin yapılacağı bir yer olacak. Ama öyle bir algı oluşturmak isteniyor ki sanki Tekirdağ'a mülteci kampı yapılacakmış algısı oluşturulmak isteniyor. Böyle bir durum söz konusu bile değil" dedi.


Ardından Metin Akgün de, Tekirdağ çiftçisinin sabırsızlıkla beklediği buğday taban fiyatının önümüzdeki salı günü açıklanacağını, buradan da çiftçilerin yüzünü güldürecek bir karar çıkacağını söyledi. Ayşe Doğan ise iftarda basın ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti getirerek, bayramda Tekirdağ'da olamayacağını söyledi ve şimdiden herkesin bayramını kutlamak istediğini belirtti.