SP – BBP ” Milli İttifak ” Yaptı

SP – BBP ” Milli İttifak ” Yaptı

Yayınlama: 20.04.2015
231
A+
A-

 

SP – BBP '' Milli İttifak '' Yaptı

 

7 Haziran genel seçimlerinde “Milli İttifak” çatısı altında buluşan Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin Tekirdağ İl Başkanları ile birlikte Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odasın'da düzenlediği basın toplantısında milletvekili adaylarının tanıtımını yaptı.

Milletvekili tanıtım toplantısında konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Feti Pehlivan, "Huzur, barış, kardeşlik, adalet, emeğinin karşılığını almak, geleceğe umutla bakmak insanın en tabii talepleridir. Peki bu talepler neden gerçekleşmiyor? Çünkü sadece iyi niyet, iyi sonuçlar çıkarabilmek için yeterli değildir. Ülkemizde ve dünyada hakim olan bozuk sistemin, düzenin, tezgahın değişmesini istemek kadro değişikliği ile olabilir. Birçok değer için boşalıyor, siyasete olan bakış açısı irtifa kaybediyor, siyasetçiye olan güven sarsılıyorsa durduğu yeri gözden geçirmelidir. Bu düzene bekçi olmaya değil, bu düzenin yerine dahil bir düzen kurmaya gelecek yeni bir anlayışın ayak seslerini duyuruyoruz. İşte bu noktada her şey bir insan ile başlar, anın sorumluluğunu yerine getiren bir insanla o insan bir şehri bir ülkeyi değiştirir. Artık gencinden yaşlısına herkes Erbakan Hocamız ve Yazıcoğlu gibi adamların peşinde yürümek istiyor. İki güzel insanın Mustafa Destici ve Mustafa Kamalak beylerin aldığı Milli İttifak kararının ülkemiz ve ilimiz için hayırlar getirmesini diliyorum. Teşkilatlarda oluşan heyecanın adım adım bizi iktidara taşıyacağı hususunda inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyorum. Bu münasebetle adaylarımızı bir kez daha tebrik ve takdir ediyorum“ dedi.

 

Feti Pehlivan'ın ardından Büyük Birlik Partisi Tekirdağ Eski İl Başkanı, Tekirdağ Milletvekili Adayı Turan Demircan bir konuşma yaptı. Turan Demircan, "Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi Milli İttifakının; ülkemizi tıkanan iç siyaset, duvara toslayan açılım süreci ve ülkeyi felakete sürükleyen ve krizden kurtaracak yegane alternatif olduğunu belirtmek isterim. Bu ülkenin sorunları çözülmeyecek sorunlar değildir. Ancak zihniyetin değişmesi gerekiyor. Son 12 yıldır gerçeklerle yüzleşmek yerine algı operasyonlarıyla günü kurtarma politikası uygulanmıştır. Neden ekonomik büyüklükte 17. sırada yer alırken insani gelişme endeksinde 69. sıradayız. Son 12 yılda sadece insanlarımız mı yalnızlaştı? Hayır, ülkemizde yalnızlaştı. Dış politikada da çıkmaz sokağa girdiler. Ülkemiz, gerçek ihtiyaçlara cevap verecek yönetici arayışındadır. Bu açıdan bizler siyasetin mevcut tükenmişliğinden dolayı anlamını yitirmesine engel olma ve siyasetin çıtasını yükseltme sorumluluğu taşıyoruz. Bu görev ve sorumluluklarımızla "Türkiye'nin teminatı olacağımızı herkes pek yakında görecektir" diye konuştu.

 


Toplantı, konuşmaların ardından milletvekili adaylarının tanıtılmasıyla son buldu.