YÜKSEL’meye Devam Ediyor !

YÜKSEL’meye Devam Ediyor !

Yayınlama: 04.08.2016
229
A+
A-


YÜKSEL’meye Devam Ediyor !

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay’ın İstifa etmesinin ardından boşalan il başkanlığı koltuğuna AK Parti Genel Merkezi tarafından atama gerçekleştirildi.

 

 


Geçtiğimiz gün gece saatlerinde Ankara’da bulunan Genel Merkeze çağırılan 9 isim ile yapılan mülakatlar sonucunda AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Tekirdağ İl Başkanının atamasını gerçekleştirdi. Sadık Baş, Mehmet Şık, Eyüp Kanar, Adnan Argan, Cüneyt Yüksel, İlyas Küp, İrfan Koca,Ali Gümüş  Ankara’da mülakat yapılan isimler arasındaydılar. Gece geç saatlere kadar süren mülakatlar sonucunda Saat: 24.00 sıralarında AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Olarak Cüneyt Yüksel Açıklandı.


ÇALIŞKAN KİŞİLİĞİ ÖN PLANDA


AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığına atanan Cüneyt Yüksel, Ziya Meral zamanında siyasete atılan ve İlçe Başkanlığı yardımcılığı yapan ve Ahmet Kambur başkanlığı zamanında da İl Sosyal İşler Birim Başkanı olarak görev almıştı. Sosyal İşlet Birim Başkanlığında başarılı bir çalışma performansı gösterilen Yüksel, sonrasında Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olmuş ve aday gösterilmemişti.  Yerel seçimlerin geçmesinin ardından teşkilatlarda Tazelenmeye giden AK Parti Genel Merkezi Çalışkan kişiliği ile ön plana çıkan Cüneyt Yüksel’i Süleymanpaşa İlçe Başkanlığına atamasını gerçekleştirdi. Yaklaşık 1 yılı geçkin süredir başarılı bir şekilde ilçe başkanlığını sürdüren Yüksel son yapılan atama ile İl Başkanlığına getirildi.