AKÇAY ‘’ Her Zaman Sağlıklı İlişkiler İçerisinde Olduk ‘’

AKÇAY ‘’ Her Zaman Sağlıklı İlişkiler İçerisinde Olduk ‘’

Yayınlama: 10.01.2016
321
A+
A-

 

AKÇAY ‘’  Her Zaman Sağlıklı İlişkiler İçerisinde Olduk ‘’

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı ‘’ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler ‘’ günü nedeniyle sahil Özcanlar Restoran da Basın toplantısı düzenledi.


Toplantıda açıklamalarda bulunan İl Başkanı Ahmet Akçay ; ‘’ İnsan bilgi sahibi olmak, haber sahibi olmak, haberdar edilmek, haber almak, haber vermek ister. İletişim ve etkileşimin temeli haber ve bilgidir. Onun için insanoğlu, ilk günden itibaren haber ve bilgi sağlayan her şeye ilgili olmuştur. Gazetecilik de, haber ve bilgi sağlayan bir iş olduğu için, insanlık tarihi boyunca değer verilen mesleklerden biri olmuştur. Bu sebeple, gazeteciler her zaman korunan, el üstünde tutulan, kimi zaman gıpta edilen insanlar olmuştur. Haberin özgürce hazırlanması ve ulaşması için yasalar çıkarılmış, teknolojik icatlar geliştirilmiştir. Teknolojik gelişmelerin öncelikle iletişim alanında olması; insanın habere, bilgiye, belgeye olan ilgisiyle doğrudan ilişkilidir. ‘’ diyerek konuştu.


‘‘ AÇILIMLAR VE DESTEKLEMELER SÜRECEKTIR ‘’


Yerel ve Ulusal basın ile aralarında gayet sağlıklı bir şekilde yürüttüklerini belirten İl Başkanı Ahmet Akçay ‘’Biz AK Parti İl Başkanlığı olarak, yerel basın ve ilimizdeki ulusal basın temsilcileriyle, haber ve bilgi sağlama temelinde her zaman sağlıklı ilişkiler içinde olduk. Hem kendimizi ifade etme, hem de gazetecinin bilgi edinmesi konusunda duyarlı davrandık. Hem seçim dönemlerinde, hem de diğer zamanlarda gazetecilerden gelen soru, bilgi-belge taleplerini hızlıca karşılamaya çalıştık. Bundan sonra da bu hassasiyetlerimizi sürdüreceğiz. Ayrıca, hükümetimiz yerel basının güçlenmesi, sayıca artması ve nitelikli işler yapması için politikalar geliştirmiştir. Önümüzdeki dönem bu açılımların ve desteklerin süreceğine inanıyorum.’’ Dedi.