YEL, Tekirdağlı Vatandaşların Bayramını Kutladı

YEL, Tekirdağlı Vatandaşların Bayramını Kutladı

Yayınlama: 11.09.2016
226
A+
A-


YEL, Tekirdağlı Vatandaşların Bayramını Kutladı


AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve Genel Merkez MKYK Üyesi Mustafa Yel, Tekirdağlı vatandaşların Kurban Bayramını kutladığı bir mesaj yayımladı.


“Milletçe sevinçlerimizin arttığı, birlik, beraberlik, toplumsal yardımlaşmanın ve kardeşlik duygularının en üst seviyede yaşandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.


Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme, aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliğidir. Bayramlar, hayat yolculuğumuzda Rabbimizin bize lütfettiği kardeşlik ve neşe mevsimleridir. Bayramlaşmalar toplumda kardeşlik ruhunun pekişmesi için en güzel vesilelerdir.


Milletimizin arasına fitne sokmak, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler, her gün yeni bir oyunla, yeni bir senaryoyla karşımıza çıkıyor. Hiçbir insani ve ahlaki değer tanımayan cinayet şebekesi mensupları, sokaklarda masum sivilleri, çocukları, yaşlıları, esnafı, kamu görevlilerini alçakça katlediyor. Tüm bu provokasyonların, saldırıların, tahriklerin gayesini çok iyi biliyoruz. Bölücü terör örgütünün ve destekçilerinin gayesi, aynı kıbleye yönelen, ortak bir geçmişi ve ortak gelecek hayallerini paylaşan kardeşleri birbirine düşürmektir.


Şunu asla unutmayalım… Fitne tohumları ekilmeye çalışılan bu topraklar, dünyadaki tüm mazlumların son sığınağıdır. Eli kanlı katillerin taşeronluğuyla bölünmek, parçalanmak istenen bu ülke, hepimizin ebedi yurdudur.


Bu ülkede yaşayan her bir vatandaşımız aynı şekilde eşittir, aynı şekilde değerlidir; aynı haklara, aynı özgürlüklere sahiptir. Bizler, tarih boyunca birbirimize verdiğimiz kıymetle; ortaya koyduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla, sağduyunun aydınlığıyla sıkıntılı dönemleri hep birlikte aştık. İnşallah, bugün ve gelecekte de, aynı basireti, aynı iradeyi yine hep birlikte göstereceğiz.


Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramının aydınlık ve daha müreffeh bir geleceğe ulaşmamıza, dargınlıkların, kırgınlıkların, kin ve öfkelerin unutulmasına, hoşgörü ve sevginin her koşulda egemen olmasına, aramızdaki kardeşlik bağlarını güçlendirmesine vesile olması temennisiyle, tüm vatandaşlarımızın Bayramı’nı tebrik eder, Bayramın sadece milletimiz için değil, İslam alemi başta olmak üzere bütün dünyaya huzur, barış ve mutluluk getirmesini dilerim.”