50. Kiraz Festivali Resmen Başladı

50. Kiraz Festivali Resmen Başladı

Yayınlama: 05.06.2014
194
A+
A-

 

50. Kiraz Festivali Resmen Başladı

 

 

Tekirdağ’da geleneksel hale gelmiş olan Kiraz Festivali’nin bu 50. Düzenleniyor. Tekirdağ’ın Büyükşehir olması ile birlikte Süleymanpaşa İlçe Belediye Başkanlığının organizasyonunu yaptığı 50. Kiraz Festivali resmen başladı.


 

Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’nın organize etmiş olduğu 50. Kiraz Festivali programı  Süleymanpaşa Belediye Başkanı M. Ekrem Eşkinat ve Ekibinin  Vali Ali Yerlikaya ziyareti ile başladı. Daha sonra  Süleymanpaşa Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu ve Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ziyaret eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Ekibi ziyaretlerinde 50. Kiraz festivali programından bahsederek  bilgi verdi.


 

İlk Program Naip Mahallesinde

 

Tekirdağ’da geleneksel hale gelmiş olan  Kiraz festivalinin açılışı her yıl olduğu gibi bu yılda Süleymanpaşa ilçesine bağlı naip mahallesinde  Tekirdağ Belediyesi Mehter takımının marşları ile başladı. Mehter takımının ardından  Açılış konuşmasını yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı M. Ekrem Eşkinat “ Bu sene ki Kiraz festivalimizi biliyorsunuz ki henüz kurulmasının üzerinden iki ay geçmiş olan Süleymanpaşa belediyemiz düzenliyor. Bereketli bir Kiraz festivali geçirmemizi diliyor katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. 50. Kiraz Festivalimiz Hayırlı Uğurlu olsun” dedi.

 


Naip mahallesinde ki açılış töreninin ardından gerçekleştirilen Halk Oyunları gösterisi ile Naipte ki etkinlik son buldu.