ALTIN KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

ALTIN KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Yayınlama: 30.03.2016
238
A+
A-

 

ALTIN KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

 

Anadolu Yıldızları Ligi Taekwondo Finali 25-27 Mart tarihlerinde Mersinde yapıldı. Finale Batı Gurubu Birincisi olarak giden Altın Kızlarımız yine güçlerini göstererek TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldular.


TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU.


1.gün 51 kg Rabia Menşure Abur 1.olan sporcuya yenilerek, 55kg Sena Bavuş'da öndeyken son 10 sn verdiği puanla çeyrek finalde kalırken, +59 da Eda Zafer yarı finalde yanlış karar sonucu önde gittiği maçı kaybetti ama Türkiye üçüncüsü oldu.


HEM MARMARA HEM BATI GRUBUNUN TÜRKİYE ŞAMPİYONU…2.gün 33kg İdil Zafer 1.olan sporcuya altın vuruşta yenilerek çeyrek finalde kaldı. 37kg Milli Sporcumuz Kübra Kepenek Finalde öndeyken son saniye verdiği puanla Türkiye ikinciliğinde kaldı. 29kg Senanur Kepenek kilosunun en kısası olmasına rağmen muhteşem maçlar çıkardı ve Türkiye Şampiyonu oldu. Hem Marmara hem Batı grubunu 1.olarak tamamlayan 41kg Işıl Zafer Finalde de zirveyi bırakmadı ve Türkiye Şampiyonu oldu.


TAKIMIN BİRİNCİLİĞİ GARANTİLENDİ.


Yem Akgün yarı finalde 1.olan sporcuya yenilerek Türkiye üçüncüsü oldu. 47kg İrem Sultan Demir Finale çıkarak Takımımızın birinciliğini garantiledi ve Türkiye ikincisi oldu.


44 PUANLA TÜRKİYE ŞAMPİYONU…


Böylece 2 Altın, 2 Gümüş ve 2 Bronz madalya kazanan takımımız turnuvayı 44 puan ile Malatya ve İstanbul-Anadolu'nun önünde bitirerek TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldu.