Tekirdağ’ın İlk Engelli Milletvekili Aday Adayı

Tekirdağ’ın İlk Engelli Milletvekili Aday Adayı

Yayınlama: 19.02.2015
276
A+
A-

 

Tekirdağ'ın İlk Engelli Milletvekili Aday Adayı

 

7 Haziran genel seçimleri için partiler aday adaylığı başvuru takvimlerini ve fiyat tarifelerini açıklamalarının ardından peş peşe aday adaylıkları açıklanmaya başladı.


Bir çok partide engellilere sağlanan pozitif ayrımcılık nedeni ile Milletvekili aday adayı olacak engelli vatandaşlardan aday adaylığı başvuru ücreti alınmaması kararlaştırıldı. Bunun üzerine her gün bir açıklama gerçekleşirken bugün AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığına gelerek Milletvekili aday adayı olan Engelli Rafet Gönül İl Başkanı Ahmet Akçay'a başvuru dosyasını teslim etti.


1998 yılında geçirdiği bir rahatsızlık sebebi ile kendisine yanlış iğne yapıldığını ve bu yüzden Ayak ve Gözlerinden %57 engelli olduğunu iddia eden Rafet Gönül, AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığında Milletvekili Aday Adaylığına başvurusunu yaptı. Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Yavuz mahallesine oturan Rafet Gönül AK Parti'nin Tekirdağ'dan 6' da 6 milletvekili çıkartacak güçte olduğunu belirtti. GÖNÜL "Engelli vatandaşlarımız ve engelli kardeşlerimiz için ve engellilere sahip çıkmak için aday adayı oldum. Halkın içerisinden bir insanım bu yüzden aday adayı oldum. Eğer seçilecek bir yerde aday olursan yoksula sahip çıkacağım. Bu yolda benimle yarışacak olan diğer aday adayı olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum" dedi.


25. Dönem AK Parti Tekirdağ Milletvekili olan Engelli Rafet Gönül şuana kadar yapılan açıklamalar arasında ilk engelli aday adayı oldu.