TEKAMP Masa Başı Tatbikatı Yapıldı

TEKAMP Masa Başı Tatbikatı Yapıldı

Yayınlama: 11.04.2015
448
A+
A-

 

TEKAMP Masa Başı Tatbikatı Yapıldı

 

Tekirdağ İl Afet Müdahale Planının (TEKAMP) uygulanabilirliğini kontrol etmek amacıyla önceki gün saat 14:00’da Operasyondan Sorumlu Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım başkanlığında, 26 Hizmet Grubu Yöneticisi, Kırklareli İl Afet ve Acil Durum Müdürü ve ekibinin katılımları ile Bağcılık Araştırma ve İstasyon Müdürlüğü Toplantı salonunda masa başı tatbikatı yapıldı.


SENARYOLAR GÖZDEN GEÇİRİLDİ


Tatbikat, Operasyondan Sorumlu Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım ve İl AFAD Müdürü Recep Erol’un açılış konuşmalarının ardından, İl AFAD Şube Müdür Vekili A.Mehmet Çoşkun’un tatbikatın işleyişine ilişkin sunumu ile devam etti. Sunumun ardından İl Müdürü Recep Erol’un senaryoyu okumaya başlaması ile birlikte senaryoda görevli hizmet gruplarının alt senaryoları gözden geçirildi.


UYDU TELEFONU İLE BAĞLANTI YAPILDI


Seviye 1 düzeyinde yapılan tatbikatta afetin ilk 7 saatlik sürecinde yapılacak çalışmalar masa başında uygulandı. Tatbikat sırasında Başbakanlık AFAD, Şarköy ve Marmaraereğlisi Kaymakamlıkları ile uydu telefonu ile bağlantı sağlandı. Ayrıca çevre iller ile telsiz görüşmeleri gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım, 27 Mayıs’ta yapılması planlanan uygulama tatbikatı için bu tür tatbikatların hizmet gruplarının koordinesini arttırmada ve eksikliklerin giderilmesinde önemli olduğunu belirtti.