Süleymanpaşa Kurucu İlçe Başkanı, Aday Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa Eski İlçe Başkanı, CHP Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Murat Uysal, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’na Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Süleymanpaşa Kurucu İlçe Başkanı, Aday Adaylığını Açıkladı

Yayınlama: 02.12.2023
183
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa Eski İlçe Başkanı, CHP Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Murat Uysal, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’na Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Partililerin ve vatandaşların tıklım tıklım doldurduğu CHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nda gerçekleşen açıklamaya CHP Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli ve CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin ile birlikte gelen Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Murat Uysal alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde karşılandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Murat Uysal yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“BENİM İÇİN HAYATIMDAKİ EN ANLAMLI GÜNLERDEN BİRİ”

“Sayın CHP Tekirdağ İl Başkanım, Sayın CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanım, Kadın Kolları, Gençlik Kolları Başkanlarım ve yönetim kurulundaki kıymetli yöneticilerimiz, Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı arkadaşlarım, geçmiş dönem başkanlarım, kıymetli parti üyesi yoldaşlarım, kısacası ailem dediğim Cumhuriyet Halk Partisi örgütüm, sevgili Süleymanpaşa vatandaşları ve değerli basın mensuplarımız. Hepiniz hoş geldiniz.

Benim için hayatımdaki en anlamlı günlerden biri olan Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adaylığımı ilan edeceğim bu güzel günde Cumhuriyet Halk Partisi ailemi yanımda görmekten dolayı ayrıca mutlu olduğumu belirtmek isterim. Hepinize çok teşekkür ederim.

“SON 10 YILDA İKİ KEZ ÖN SEÇİM YAPILDI İKİSİDE BİZİM DÖNEMİMİZDE OLDU”

Süleymanpaşa İlçe Başkanlığımız döneminde çok önem verdiğim bir konu vardı. Parti içinde farklı düşüncelerimiz olsa da Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında biz olmanın bilinciyle örgütümüzün gençlerine, kadınlarına tecrübeli büyüklerimize sahip çıktık, elimizi uzattık ve kulak verdik.

Yine o dönem tabanımız olan üyelerimizin isteklerine ses olup hem belediye başkanlığı hem de milletvekilliği seçimleri öncesi üye bazlı ön seçim gerçekleştirilmesinde önemli rol oynadık. Bu son 10 yılda sadece 2 kez ön seçim yapıldı ve bu 2 ön seçim de bizim dönemimizde oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi hayatımda üye olarak tecrübe edindim. Yönetici olarak tecrübe edindim. İlçe başkanı olarak tecrübe edindim. 5 yıldır da belediye meclis üyesi olarak tecrübe edinmeye devam ediyorum. Artık bu tecrübelerimi Cumhuriyet Halk Partim ve şehrim için kullanma vaktinin geldiğine inanıyorum.

“İKİ SEVDAM; SÜLEYMANPAŞA VE CUMHURİYET HALK PARTİSİ…”

Her insan yaşadığı çevreyi güzelleştirmek, geliştirmek adına çabalarda bulunur. Odamızı, evimizi, iş yerimizi belki sokağımızı belki de yaşadığımız mahalleyi. Benim adaylık hikayem de aslında böyle başlıyor.

Çocukluk sevdam Tekirdağ merkezini, büyükşehir olmamız sonrası verilen adıyla Süleymanpaşa’yı, daha ileri götürmek, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini şehrime kazandırmak adına yola çıkma kararı aldım. İki sevdam Süleymanpaşa ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni aynı hedefte geleceğe taşımak, çocuğundan en yaşlısına kadar herkesin yaşamaktan memnun olacağı bir şehir yaratmak için Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olarak karşınıza çıktım.

“BOŞ VAATLERLE HEP KANDIRILAN ŞEHRİMİZİ GELECEĞE YÖNELİK PROJELERİMİZLE İLERİ GÖTÜRECEĞİZ”

Uzun süredir bir hayali gerçekleştirmek için hazırlanıyorum. Son 15 yıllık süreçte belediyelerin yapılanmalarından attıkları adımlara, bütçe kullanımlarından verdikleri hizmetlere en çok da halkımızın istek ve memnuniyetine dikkat ettim. Geldiğimiz noktada şehrimizin ihtiyaçlarını tespit ettik. Çocuklarımızın geleceğini, gençlerimizin eğitimi ve sonrasında uygun koşullarda iş hayatına girme sürecini ve büyüklerimizin yaşam kalitesini yükseltmeye hazırız. Vatandaşın şikayetlerinin bittiği, yüzlerinin güldüğü, bir Süleymanpaşa’yı ben hayal edince daha da heyecanlanıyorum. Birçok il ve ilçeden geri kalmış durumda olan, boş vaatlerle hep kandırılan şehrimizi geleceğe yönelik projelerimizle ileri götüreceğiz.

“DAHA ÖNCE YAPTIK YİNE ÖRGÜTÜMÜZE SAHİP ÇIKACAĞIZ!”

Şehrimiz son dört yılda, altyapısından üst yapısına, eğitimden sosyal hayata ve istihdama kadar her alanda mağdur edilmiştir. Ama projelerimizle şehrimizi tekrar ayağa kaldıracağız. Bunları yaparken çok önemli bir husus var, altını çizmek istiyorum. Örgütümüze sahip çıkacağız! Kavga ederek değil el ele tutuşarak. Daha önce yaptık. Yine yapacağız. Yerel yönetim ile parti arası ilişkiyi hiçbir zaman bozmayacağız. Belediye ve örgüt arasında güçlü bir bağ kuracağız. Halk ile bütünleşecek bütün vatandaşlara kapımızı sonuna kadar açacağız.

“PARTİMİZ İÇİN ŞEHRİMİZ İÇİN HEP BİRLİKTE YOL YÜRÜMEYE HAZIRIZ”

31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçiminde Cumhuriyet Halk Partimizin Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı olarak gösterilirsem diğer tüm aday adaylarımız ile birlikte projelerimizi ortaya koyacağız. Şehrimiz için hangi projeler daha büyük önem arz ediyorsa birlikte seçeceğiz. Şehrimizin ve partimizin geleceği için birlikte çalışacağız. Tüm aday adayı arkadaşlarımıza kapımız açık olacak. Partimiz için, şehrimiz için hep birlikte yol yürümeye hazırız.

“SÜLEYMANPAŞA’MIZI YENİDEN CUMHURİYET HALK PARTİSİ BAYRAKLARIMIZLA DONATACAĞIZ”

Sözlerimi tamamlarken önce Cumhuriyet Halk Partimize ve Süleymanpaşa ilçemize sözümüz var. Herkesin imrenerek baktığı, burada yaşamayı isteyeceği, çözümlerin çok hızlı olabildiği bir şehirde, siz değerli ailemi bu yolculukta birlikte olmaya, birlikte başarmaya davet ediyorum. Kaybettiğimiz Süleymanpaşa’mızı yeniden Cumhuriyet Halk Partisi bayraklarımızla donatacağız. Daha önce başardık, yine başaracağız. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!”

MURAT UYSAL KİMDİR?

1979 yılında Tekirdağ’da doğdu. Eğitimine Süleymanpaşa İlkokulu’nda başlarken ardından Tekirdağ Anadolu Lisesi’nde okudu. Celal Bayar Üniversitesi’nde Maliye bölümünü kazanıp eğitimini tamamladıktan sonra Tekirdağ’a dönüp bir süre özel sektörde çalıştı. Daha sonra çocukluk hayali olan üretime verdiği değeri hayat felsefesine uygun hale getirmek için çiftçilik yapmaya başladı. Çiftçiliğinin yanı sıra Tekirdağ Süleymanpaşa’da sigorta acenteliği yapmakta.

Murat Uysal evli ve biri kız biri erkek iki çocuk babası.

Cumhuriyet Halk Partisi için uzun yıllar gönüllü olarak mücadele eden Murat Uysal 2009 yılında CHP’ye üye oldu. 2012 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nde Merkez İlçe Örgütü’nde Sayman olarak görev alırken yine o dönem mevcut ilçe başkanının aday adayı olmasından sonra merkez ilçeden Süleymanpaşa’ya geçişte yaklaşık 2 sene ilçe başkanlığı yaptı. Aynı zamanda CHP Süleymanpaşa Kurucu İlçe Başkanı oldu. 2014 yılı yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin 12-0’lık başarısında CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı olarak görev yaparak başarının pay sahibi oldu.

2019 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi seçildi ve halen bu görevi yürütüyor. Meclis Üyeliğinin başlamasıyla birlikte Plan Bütçe Komisyonu’nda Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsil eden Murat Uysal, Süleymanpaşa’ya hizmet vermeye devam ediyor.