UYAN “SÖZ VERDİK YAPIYORUZ”

UYAN “SÖZ VERDİK YAPIYORUZ”

Yayınlama: 23.07.2014
213
A+
A-

 

UYAN “SÖZ VERDİK YAPIYORUZ”


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Yeniçiftlik mahallesinde verdiği iftar yemeğinde kısa sürede yaptıkları ve önümüzdeki günlerde yapacakları hizmetleri de anlattı. Uyan, "Bugüne kadar yaz aylarında yazlıkçıların suyu yaklaşık iki ay akmıyordu. Şimdi kimsenin suyu kesilmiyor. Bunu nasıl yaptığımızı bize soruyorlar. Biz hizmet için geldiğimizi her seferinde söyledik" dedi.

 

 SULAR ARTIK AKIYOR


Seçim öncesi özellikle Yeniçiftlik mahallesine öncelikli yatırımların yapılacağını söylediklerini hatırlatan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, "Seçim öncesi ne söz vermisek bugün bunların yerine getirilmesinden doğan mutluluğu görebiliyorum. Beni gören herkes teşekkür ediyor. Tabiki eksiklikler var. Yapılması gereken bir sürü hizmet daha var. Hepsini zamanla yapacağız. Bana soruyorlar 'Başkanım daha önceki yıllarda yaz aylarında bir ay veya 40 gün suyumuz akmıyordu. Şimdi siz geldiniz de ne oldu. Sularımız hiç kesilmeden akıyor' diyorlar ve bizlere teşekkür ediyorlar" dedi.Alt yapı çalışmalarının planlar hazırlandıktan sonra gerçekleşeceğine dikkat çeken Belediye Başkanı İbrahim Uyan, "Yakında tozlu yollardan da kurtulacaksınız. Öncelikle ana yollar, ardından ara yolları stabilize kaplama yapacağız. Çamur ve tozdan sizleri kurtaracağız. Bu çalışmalarımız Ekim ayına kadar sürecek. Yılbaşına kadar da bir çok sorunlarınızdan kurtulmuş olacaksınız. Öncelik sıralamasına göre hizmetlerimizi yürütüyoruz" diye konuştu.


ESKİ KÖYLERDE İLK İFTAR


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Uyan, eski köy yeni mahalleler olan Yakuplu, Türkmenli ve Çeşmeli'de ilk kez bu sene sokak iftarı düzenlediklerini ve bu iftarların büyük ilgi gördüğünü söyledi. Uyan, "Biz her zaman ilkleri yapmayı ve iyi yapmayı amaç edinmiş bir zihniyetin mensuplarıyız. Ramazan ayında birlik beraberlik içinde iftarlar masalarında buluştuk. Bu sene yeni mahallelerimizde ilk kez iftarlar düzenledik ve vatandaşlarımız çok memnun oldu" dedi.


BELEDİYE OTOBÜS SEFERLERİ


Başkan Uyan, "Yakuplu, Türkmenli ve Çeşmeli mahallelerinde ilk kez iftarlar düzenledik. Bu bizim içinde bölge halkı içinde büyük bir mutluluk. Aynı zamanda bu mahallelerimize otobüs seferleri de başlattık. Şimdi buradaki vatandaşlarımız Marmaraereğlisi'ne nasıl gidip geleceğini düşünmeyecek. İlk etapta günde iki kez olan seferlerimizi talebe göre yükseltebiliriz" diye konuştu.


VATANDAŞLARDAN BÜYÜK İLGİ


Belediye Başkanı İbrahim Uyan'ı yanlarında gören bir çok Yeniçiftlik mahallesi sakini sıkıntılarını ve teşekkürlerini Uyan'a bizzat aktarma şansı buldular. Özellikle yaz aylarının en vazgeçilmezlerinden olan suların hiç kesintisiz akması ile ilgili sürekli teşekkür alan Belediye Başkanı İbrahim Uyan, büyük bir mütevazilikle bu teşekkürleri kabul ederken, doğalgaz ölçüm çalışmalarının da önümüzdeki günlerde Yeniçiftlik'te olacağına dikkat çekti.

 

Başkan Ramazan Bayramının da tüm halkımıza hayırlı olmasını diledi.