enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
13,5421
EURO
15,4644
ALTIN
789,97
BIST
2.072,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ
Parçalı Bulutlu
10°C
Tekirdağ
10°C
Parçalı Bulutlu
Pazartesi Açık
7°C
Salı Açık
5°C
Çarşamba Çok Bulutlu
10°C
Perşembe Çok Bulutlu
8°C

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Sona Erdi!

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Sona Erdi!
REKLAM ALANI
25.06.2021
A+
A-

İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin edebi ve görsel kategori olarak 2 ana dalda yarıştığı Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmamıza, Tekirdağ ili genelinde toplam 6185 eser katılım gösterdi.

Türkiye geneli sıralamasında ilimizi 10.luğa taşıyan eserlerin arasından, İl Birinciliğine layık görülen eserlerin sahibi öğrencilere, bugün düzenlenen özel törenle ödülleri ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda COVID-19 tebdirlerine uygun olarak gerçekleştirilen ödül törenine;

Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanı Zafer SOYKIRLI, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Burçak Dönmez ve Ahmet Akça, İl Milli Eğitim Müdür Yrd. İlhan Koçer, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İl Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Dinçer Dönmez, TBM İl Koordinatörü Bingül Uzel, dereceye giren öğrenciler ve velileri, dereceye giren okul idarecileri ve basın mensupları katıldı.

Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanı Zafer Soykırlı yaptığı tören açılış konuşmasında: “Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm, Sayın Yeşilay Tekirdağ Yönetim Kurulu üyelerim, kıymetli idarecilerimiz, değerli misafirler ve çok kıymetli sevgili öğrencilerimiz; bağımlılıklardan uzak, iyi ve sağlıklı bir gelecek umuduyla Türkiye Yeşilay Cemiyetimiz ve Milli Eğitim Bakanlığımızın işbirliği ile 11’incisini düzenlediğimiz Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödül Töreni’ne hepiniz hoş geldiniz.
Bağımlılıkla mücadele alanında, iyi ve sağlıklı nesillerin yetiştirilebilmesi adına yaptığımız tüm çalışmalar Yeşilay’ın öncelikli hedefini oluşturuyor. Öğrencilerimize ulaşmak, o berrak, genç ve temiz zihinlerini de mücadelemize dahil etmek, onları iyi ve sağlıklı yaşamın birer sözcüsü olarak görebilmek bizim en güçlü motivasyon kaynağımız.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, yurdumuzda ahlâkî ve kültürel bir kalkınma atmosferi içinde; tütün, alkol ve madde bağımlılığı gibi toplumun ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar yanında kumar, internet ve teknoloji bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklarla da mücadele ederek milli kültürüne bağlı nesiller yetiştirmek amacı ile 1920 yılında kurulmuştur. 81 ilde toplam 120 Şube ve 105 Yeşilay Danışmanlık Merkeziyle önleyici ve engelleyici faaliyetlerine devam eden Cemiyetimiz adına, Tekirdağ Şube başkanlığı olarak bizler de 2014 yılından bu yana şehrimizde bir fiil hizmet vermeye devam ediyoruz.
Kuruluşunun 101. Yılını geride bıraktığımız bugünlerde Cemiyetimiz; Alkol bağımlılığı, Tütün bağımlılığı, Madde bağımlılığı, Kumar bağımlılığı ve Teknoloji bağımlılığı olmak üzere 5 ayrı bağımlılık alanında, Ulusal ve Uluslararası düzeyde öncü rol oynayarak önleyici ve engelleyici faaliyetlerini sürdürmektedir.
Bu amaç doğrultusunda ulusal ve uluslararası kamu, özel kurum ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerekli işbirliği ve ortak çalışma organizasyonlarını geliştirmekteyiz.
Bağımlılık, artan bir kullanım oranı ve çeşitlilik ile yediden yetmişe her yaştan insanımızı tehdit etmektedir. Önleyici ve koruyucu faaliyetlerimizin desteğiyle tütün, alkol, uyuşturucu madde ve teknoloji gibi bağımlılıklarla mücadele kapsamında, okullarda ve ulusal düzeyde tüm genç neslimizde bilinç oluşturulması hem cemiyetimiz hem de Tekirdağ Şube başkanlığımız adına büyük önem arz etmektedir.
Yeşilay Cemiyeti olarak,  eğitim öğretim döneminde sadece eğitim çalışmaları ile değil, çeşitli aktivitelerle de çocuk ve gençlerimizin gündemine girmek, ilgi duydukları her alanda etkin rol oynayabilmek adına farklı projeler geliştirmek, en önemli misyonlarımızdan birisidir.
İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlenmelerine katkı sağlamak; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının, olumsuz ve yıkıcı etkilerini kendi hayal dünyalarından özellikle akranlarına ve toplumumuza aktarmalarını, başarılı bulunan eserleri de ödüllendirmek amacıyla; Afiş, Resim, Kompozisyon, Şiir, Karikatür ve Kısa Video olarak, edebi ve görsel kategorilerde Bağımlılık konulu yetenek yarışmasını da, bu misyonumuz dahilinde düzenlemiş bulunuyoruz.
2021 yılında yarışmamıza 81 ilden 438.041 eser başvurusu oldu. Birbirinden kıymetli isimlerden oluşan jürimiz zorlu bir seçim sonrası ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde il birinci, ikinci ve üçüncülerini belirledi. Katılan tüm eserler çok değerli, başarılı, özverili bir şekilde hazırlanmıştı.

Yarışmanın genel ve özel hedeflerine değinecek olursam;

Bağımlılıklar konusunda genç neslimizin farkındalık kazanmasına katkı sağlamak ve bilinç oluşturmak,

Gençlerimizin girişimcilik ve yaratıcılık becerilerini destekleyerek; kültürel, sosyal ve yerel kalkınmaya katkıda bulunmak,

Sağlıklı bireyler olarak yaşamın tüm alanlarına etkin katılım gösteren gençlerimizi desteklemek,

Gençlerimizin toplumla iletişimlerini daha sağlıklı hale getirmek, kendilerini ifade etme becerilerine katkı sağlayarak özgüvenlerini geliştirmek, kendi geleceklerini oluşturmalarını sağlayacak fırsatlara erişimlerini sağlamak,

Gençlerin yaşadıkları topluma aidiyet duygusunu ve duyarlılıklarını geliştirmek, şeklinde sıralayabiliriz.

Sözlerimi sonlandırmadan önce, 10. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasında ilimizde dereceye giren;

GÖRSEL  KATEGORİDE

İlkokul 1.si Uygar GÖNÜLLÜ
ÇORLU / Emlak Konut Ergene Vadisi İlkokulu

Ortaokul 1.si Ecem EL
ÇORLU / Furtuni ve İsak Pinhas Ortaokulu
Lise 1.si
Asiye Armağan BASIDİNÇ
ÇORLU / Mimar Sinan Anadolu Liessi

EDEBİ KATEGORİDE
İlkokul 1. si Elif GÖKÇEBAŞ
ÇORLU / Alipaşa İlkokulu

Ortaokul 1. si İdil YILDIZ
SÜLEYMANPAŞA / Vali Enver Salihoğlu Ortaokulu

Lise 1. si Emine AKBAŞ
ÇORLU / Mimar Sinan Anadolu Lisesi

Adlı sevgili öğrencilerimizi ve değerli velilerimizi gönülden tebrik eder, kendilerine ve ailelerine bağımlılıklardan uzak, mutlu ve başarı dolu bir hayat dilerim.

Öğrencilerimizin bugün almış oldukları il birinciliği ödüllerini; yarışmamızın ülke finalinde de dereceye girerek yeni bir ödülle taçlandırabilmeleri için şimdiden başarılar diliyorum.

Sevgili öğrencilerimiz,
Sizlerin tertemiz zihinlerinin ışıltısıyla kağıda dökülen edebi ve görsel alanlardaki eserlerin sayısı her yıl büyüyerek artıyor. 101 yıl önce vermiş olduğumuz bağımlılıklarla mücadele “sözü”nü gerçekleştirdiğimiz bu yolda Yeşilayımıza destek olan sizlere minnettarız.

Ayrıca, yarışma süreci boyunca büyük katkıları olan;

· En başta, Yeşilay Tekirdağ Şubemizi ilimiz geneli her noktada, tüm paydaş kurumlarımız nezdinde temsil ederek öne çıkaran Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Şube Personelimiz Fatih kardeşime,

· İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ersan ULUSAN’a,
· Yarışma boyunca emek ve çabalarını esirgemeyen Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürümüz Sn. Dinçer DÖNMEZ’e,
· Tüm formatörlerimiz ve uygulayıcı eğitmenlerimizi koordine ederek eser katılımına yoğun destek ve gayret gösteren TBM İl Koordinatörümüz Bingül UZEL’e,
Yarışma seçici komisyonunda görev alan;
· Murat TUNÇBİLEK,
· Hasan YILDIRIM,
· Seven NOGAYLAR,
· Uğur AKGÜN,
· Yeşilay Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz Ahmet AKÇA ve Burçak DÖNMEZ’e;
· Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan güzide basın mensuplarımıza,
· Özellikle de pandemi döneminde olmamıza ve uzaktan eğitim sürecine rağmen, yarışmamızın duyurulduğu tarihten son katılım tarihine dek ilgiyle hazırlanan tüm öğrencilerimizin, başvuran eserlerini yoğun bir gayretle bizlere ulaştırarak İl Geneli toplam 6185 eser katılım sayısına ulaştıran; bu sayede de ülke çapında 10. Sırada yer almamızı sağlayan kıymetli öğretmenlerimize, gönülden teşekkürü bir borç bilirim.

Hep birlikte; Sağlıklı Geleceklerin çocuklarımız ve gençlerimizin yetenekleriyle şekilleneceği nice güzel senelere…” sözlerini kaydetti.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.